BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Nie zdążymy z centrami pobytowymi dla zespołów piłkarskich

Według wymogów UEFA centra pobytowe dla drużyn na Euro 2012 mają być gotowe już za rok, ale raczej nie będą. Będziemy prosić o przesunięcie terminu, mówi Adam Olkowicz, wiceprezes PZPN.

Aż 44 polskich miejscowości chciałoby gościć 16 finalistów mistrzostw Europy, ale na razie żaden ośrodek nie spełnia wymogów UEFA. Reprezentacje muszą mieć do dyspozycji co najmniej czterogwiazdkowy hotel na 60 pokoi, pełnowymiarowe boisko piłkarskie z trybuną na tysiąc widzów i trzy kolejne płyty treningowe. Centra pobytowe mają być położone nie dalej niż godzinę drogi od lotniska.

UEFA wymaga, aby centra pobytowe były gotowe w drugim półroczu 2010 roku.

Poinformujemy UEFA, że nie zdążymy z przygotowaniem centrów pobytowych na połowę przyszłego roku. Poza tym uważamy, że nie ma potrzeby, aby już na dwa lata przed Euro były gotowe. Będziemy przekonywać naszych partnerów z UEFA, aby przesunęli ten termin na nieco późniejszy, powiedział Adam Olkowicz. Mimo wszystko jestem dobrej myśli i uważam, że wielkiego zagrożenia dla organizacji Euro 2012 nie ma, dodał wiceprezes PZPN.

PZPN zarekomenduje UEFA około 30 ośrodków. Właśnie one znajdą się w specjalnym folderze, który zostanie wysłany do wszystkich europejskich federacji. W listopadzie lub grudniu 2011 roku przedstawiciele poszczególnych reprezentacji wybiorą sobie centra pobytowe, w których ich drużyna zamieszka podczas Euro 2012.

Wiceprezes Olkowicz poinformował też oficjalnie, że pod koniec lipca prezydent UEFA Michael Platini po raz pierwszy odwiedzi Poznań, Gdańsk i Wrocław - czyli te miasta, które poza Warszawą zorganizują Euro 2012 w Polsce. W Warszawie Platini był w kwietniu tego roku i oglądał budowę Stadionu Narodowego.

źródło: Gazeta Wyborcza
zdjęcie: www.eurolog2012.pl

logo footer