BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Konstancin: w tym roku rusza budowa skateparku

Na komisji Bezpieczeństwa Oświaty Kultury i Sportu Rady Miejskiej Konstancina-Jeziorny została zaprezentowana koncepcja zagospodarowania terenu przy ul. Bielawskiej, na którym powstanie kompleks sportowo-rekreacyjny wraz ze skateparkiem oraz parkingi.

W połowie stycznia na komisji Bezpieczeństwa Oświaty Kultury i Sportu Rady Miejskiej Konstancina-Jeziorny została zaprezentowana zamówiona przez urząd miasta koncepcja zagospodarowania terenu, na którym powstanie kompleks sportowo-rekreacyjny wraz ze skateparkiem oraz parkingi. Koncepcja spodobała się zarówno samorządowcom, jak i młodym ludziom, którzy od przeszło dwóch lat zabiegają o budowę skateparku.

Inicjatorem budowy skateparku jest młodzież z Konstancina, która od połowy 2010 roku apeluje do władz miasta o fundusze na powstanie obiektu dla fanów sportów ekstremalnych. Głównym pomysłodawcą jest Tomasz Nowicki, który wspólnie z przyjaciółmi zainteresował samorządowców budową, podejmując szereg społecznych inicjatyw.

Kompleks sportowo-rekreacyjny wraz z boiskami wielofunkcyjnymi, skateparkiem i parkingiem powstanie na placu między ul. Bielawską, a torami kolejowymi i rzeką, naprzeciwko Zespołu Szkół nr 3.

Urząd zlecił firmie Architekci wykonanie koncepcji zagospodarowania placu. Projektant Wojciech Kawęczyński z zespołem, konsultując się zarówno z młodzieżą, jak i ze szkołą, zaproponował dwa warianty zagospodarowania placu.

Kompleks ma mieć ok. 1400 m² powierzchni (skatepark - 264 m², boisko wielofunkcyjne - 840 m²). Natomiast drugie tyle przestrzeni mają zająć parking i chodniki. Zgodnie z koncepcją przy ul. Bielawskiej ma powstać wielofunkcyjne boisko o wymiarach 40 m x 21 m z miękką poliuretanową nawierzchnią, na którym będzie można grać w piłkę nożną lub piłkę ręczną. Na placu ma powstać również boisko do siatkówki o wymiarach 18 m x 10 m. Na betonowym skateparku znajdą się m.in. rampy, półki, "chinese bank" i "cycek". Boiska będą miały oświetlenie oraz odpowiednią instalację, która zimą umożliwi otwarcie lodowiska.

Na terenie kompleksu mają znaleźć się również ścianka wspinaczkowa (ok. 4-5 m wysokości), toalety, wiaty na rowery, ławki, chodniki oraz specjalny skwer do ćwiczeń na świeżym powietrzu, na którym znajdą się m.in. równoważnia, drążek do podciągania i bieżnia. Przy kompleksie powstanie parking z kilkudziesięcioma miejscami, z którego będzie korzystała również szkoła. Kompleks upiększą nie tylko alejki z kostki brukowej oraz latarnie, lecz także nowe drzewka i krzewy, co sprawi, że będzie to również miejsce do spacerów i odpoczynku.

Wstępne koszty budowy kompleksu według architektów wahają się od ponad 1,4 mln do ponad 1,6 mln złotych. W tegorocznym budżecie Rada Miejska zarezerwowała na tę inwestycję tylko 850 tys. złotych. Jednak nie jest wykluczone, że uda się zbudować skwer za tę kwotę.

Dokładna cena będzie znana po rozstrzygnięciu przetargu, który ma być niebawem ogłoszony. Kompleks ma powstać w systemie "zaprojektuj i zbuduj", co ma znacznie przyspieszyć budowę i ograniczyć koszty. Prace mają zacząć się już w tym roku - wiosną lub latem.

źródło i zdjęcie: www.konstancin24.eu

logo footer