BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Pierwszy krok do budowy stadionu w Olsztynie

Olsztyn ogłosił przetarg na sprzedaż 5-hektarowej działki. Za zdobyte pieniądze wybudowany zostanie nowy stadion. Cena wywoławcza działki ze stadionem OSiR-u to 47,5 mln złotych.

Po tym jak nie udało się znaleźć chętnych inwestorów na wybudowanie galerii ze stadionem w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, ratusz uruchomił plan awaryjny - sprzedaż działki ze starym stadionem, a z uzyskanych pieniędzy wybudowany zostanie nowy obiekt sportowy.

W marcu 2012 roku Rada Miasta przegłosowała powstanie nowej spółki, Olsztyńskie Centrum Sportu. Jednostka miała wycenić działkę do sprzedaży, wystawić ją na sprzedaż, a potem z otrzymanych pieniędzy wybudować obiekt. Jeszcze w kwietniu ratusz deklarował, że do końca 2012 roku ma być sprzedany teren na Piłsudskiego. Według wstępnej wyceny Wydziału Inwestycji Miejskich, zakładana kwota uzyskana z jego sprzedaży, jest równoważna z szacowanymi kosztami pierwszego etapu budowy stadionu, planowanego dla 9 tysięcy widzów.

W przypadku wystąpienia ewentualnej luki finansowej, w sytuacji, gdy koszt budowy stadionu będzie wyższy niż kwota uzyskana ze sprzedaży nieruchomości gruntowej, może zostać podjęta decyzja o uzupełnieniu środków z innych źródeł, w tym również budżetowych, informowała na platformie konsultacji społecznych Ewa Markocka z wydziału Inwestycji Miejskich.

Działka nie została jednak wystawiona z końcem 2012 roku, bo jak się okazało Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów miał wątpliwości co do zasadności wystawiania działki na sprzedaż przez spółkę powołaną przez Radę Miasta. Ratusz postanowił więc, że to miasto wystawi grunty na sprzedaż, a spółka Olsztyńskie Centrum Sportu powstanie dopiero po sprzedaży działki i tym samym uzyskaniu środków na budowę stadionu w Olsztynie. Zajmie się ona zarządzaniem obiektu i odciąży OSiR.

Przetarg na sprzedaż 5-hektarowej działki już został ogłoszony. Nieruchomość zabudowana jest stadionem OsiR-u i obiektami towarzyszącymi przeznaczonymi do rozbiórki. Działka przeznaczona jest pod handel i usługi ( w tym sportu i rekreacji) oraz parking samochodów osobowych i autokarów. Dopuszczalne jest zagospodarowanie jej pod zabudowę mieszkaniową, wielorodzinną oraz biurową.

Ewentualny nabywca terenu będzie musiał na własny koszt, w terminie do 20 czerwca 2014 roku, dokonać rozbiórki całości obiektów znajdujących się w kompleksie stadionowym, również na działkach gminnych.

Potencjalni inwestorzy mogą zgłaszać się do 29 marca 2013 roku.

źródło i zdjęcie: www.olsztyn.com.pl

logo footer