BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Gmina Wojciechowice i Gmina Opatów inwestują w sport

Gmina Wojciechowice i Gmina Opatów podpisały w Urzędzie Marszałkowskim w Kielcach umowy o dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Pieniądze będą przeznaczone na inwestycje sportowe.

Gmina Wojciechowice inwestować będzie w sport i rekreację. Nasz projekt dotyczy przebudowy stadionu sportowego, który w tej chwili nie ma trybun ani zaplecza socjalnego, mówi wójt gminy Szymon Sidor. Planujemy wyposażyć go w scenę, chodniki dojazdowe, nowe oświetlenie. Będą na nim organizowane różnego typu imprezy, na przykład dożynki, będzie służył mieszkańcom gminy.

Plan realizacji inwestycji zakłada, że stadion zostanie oddany do użytku pod koniec 2014 roku.

Projekt Gminy Opatów obejmuje odbudowę kąpieliska na terenie zdewastowanego i nieczynnego dziś basenu, modernizację miejskiego stadionu, wymianę stolarki okienno-drzwiowej publicznego przedszkola i odnowienie opatowskiego amfiteatru. Prace trwają już od 2010 roku, a swój finał będą miały za dwa lata.

Wartość całego projektu to około 10 mln zł, informuje burmistrz Opatowa Andrzej Chaniecki. 1,4 mln zł kosztować będzie przebudowa stadionu, budowa całego kompleksu rekreacyjno-sportowego przy basenie pochłonie około 5 mln zł i kolejne 1,2 mln zł na przebudowę amfiteatru.

Opatowski stadion zostanie ogrodzony, wyposażony w budynek zaplecza, trybuny, boisko treningowe, oświetlenie i nowy parking. Podobny lifting czeka amfiteatr, którego modernizacja obejmie wymianę dachu, remont sceny i miejsc dla publiczności.

źródło i zdjęcie: www.sejmik.kielce.pl

logo footer