BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Szczecin: prace wykończeniowe na budowie hali widowiskowo-sportowej

Trwają prace na budowie hali widowiskowo-sportowej w Szczecinie. Zakończenie budowy obiektu – zgodnie z umową z wykonawcą jeszcze w tym roku.

Na halę widowiskowo-sportową w Szczecinie składają się m.in. trzy obiekty oraz obszar wokół obiektów. Wykonawca prac, firma Erbud, ma do zagospodarowania obszar o wielkości 102 tys. metrów kwadratowych.

Część główna to budynek hali sportowej, w której będą odbywały się zarówno imprezy sportowe, jak i wydarzenia kulturalne i rozrywkowe. Obiekt będzie mógł pomieścić w zależności od charakteru wydarzenia od 5400 do ponad 7000 osób.

Drugi budynek - trzykondygnacyjny w kształcie bramy przeznaczony zostanie na potrzeby administracji. W nim będą mieścić się także kasy biletowe i restauracje.

W trzecim budynku znajdą się sale konferencyjne, ośrodek sportowo-rekreacyjny w tym boisko treningowe i siłownie. Na fragmencie dachu tej części urządzony zostanie taras rekreacyjny.

Uzupełnieniem kompleksu hali widowiskowo-sportowej będzie transformatorownia. Obecnie w obiektach trwają prace wykończeniowe. Na zewnątrz montowane są m.in. elementy elewacji głównego budynku. Zagospodarowywany jest teren wokół budynków: budowane są drogi dojazdowe, parkingi na blisko 600 samochodów, mała architektura (m.in. budowana jest fontanna).

Powstają także boiska do gier zespołowych. Wewnątrz pomieszczeń trwają także prace wykończeniowe oraz w niektórych pomieszczeniach prace instalacyjne. Koszty prac budowlanych realizowanych przez głównego wykonawcę to ok. 140 milionów złotych. Inwestycja dofinansowana jest kwotą 15 milionów złotych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

źródło i zdjęcie: www.szczecin.eu

logo footer