BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Budowa stadionu Baltic Arena według harmonogramu

Ekspertyza przeprowadzona na placu budowy stadionu w Gdańsku wykazała, że w mogilniku, który znaleziono pod ziemią nie ma niebezpiecznych bakterii. Podziemne wysypisko śmieci ma zostać usunięte do końca sierpnia.

Specjalistyczne badania przeprowadziło Laboratorium Mikrobiologii Klinicznej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Analiza wykazała, że pozostałości górotworu nie zawierają niebezpiecznych bakterii, w tym nie zawierają pałeczek ropy błękitnej. Wysypisko pod stadionem Baltic Arena więc nie jest takie straszne, jak donosiła kilkanaście dni temu prasa.

Najczęściej występującą grupą bakterii jest grupa coli, jednak występujące śladowe ilości nie stanowią zagrożenia dla otoczenia, poinformował Michał Kruszyński, rzecznik prasowy spółki BIEG 2012,  odpowiedzialnej za budowę stadionu w Gdańsku. Mogilnik nie wpłynie na budowę Baltic Arena.

Usuwanie mogilnika ma zakończyć się do końca sierpnia. Prace przeprowadzi podwykonawca spółki Wakoz, która m.in. wykonywała roboty pierwszego etapu budowy gdańskiego stadionu. Władze spółki BIEG 2012 zapewniają, że likwidacja mogilnika nie zakłóci harmonogramu prac przy powstawaniu stadionu Baltic Arena.

źródło: www.tvn24.pl
zdjęcie: www.bieg2012.pl

logo footer