BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Powstanie nowy projekt hali sportowej w Malczycach

W Malczycach nie powstanie duża hala sportowa z widownią na 270 miejsc. Radni stwierdzili, że gminy nie stać na utrzymanie obiektu, a wójt orzekł, że powstanie nowy projekt hali.

O hali marzą dzieci z podstawówki, które mają zajęcia w przedwojennej sali gimnastycznej. Nie ma tam miejsc dla publiczności, nie mówiąc już o europejskich standardach. W 2008 roku powstał projekt dużej hali sportowej z pełnowymiarowymi boiskami i miejscami dla publiczności na 270 miejsc. Długość hali razem z magazynem sportowym wynosiłaby ponad 50 metrów. Koszt budowy - ok. 10 mln zł.

Do państwa radnych należy decyzja w sprawie budowy. Jestem od realizowania waszych pomysłów. Nie mogę sam decydować o tak ważnej inwestycji, tłumaczył wójt Ryszard Skuła.

Większość radnych uważa, że hala sportowa dla dzieci nie powinna być tak duża. Stwierdzili, że trzeba zmienić projekt pomniejszając widownię o połowę. Wyliczono, że ogrzewanie, ciepła woda i energia elektryczna rocznie pochłonie ponad 200 tys. zł. To za dużo, aby wdrożyć projekt. Ale nie wszyscy byli przeciw.

W imieniu komisji sportowych i nauczycieli pragnę, żeby pomysł budowy został poparty. Przecież wszyscy tego chcemy, uzasadniał Mieczysław Kożuszko, szef komisji kultury i sportu.

Radni zdecydowali, że powstanie nowy projekt hali sportowej z mniejszą widownią i innymi zmianami. Jeszcze w tym roku gmina ma zorganizować przetarg na nowego projektanta. Zdecydowano, że koszty budowy mają być dużo niższe. Nowy projekt ma kosztować ok. 90-100 tys. zł

źródło: http://sroda.express-miejski.pl
zdjęcie: www.malczyce.wroc.pl

logo footer