BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Nowa hala sportowa w Gorlicach

Na początku 2013 roku została oddana do użytku hala sportowa w Gorlicach. Obiekt ma kubaturę prawie 6000 m3, powierzchnię zabudowy bliską 1700 m2. Koszt jej wykonania to 3 mln złotych.

Nowa hali sportowej mieści się przy Zespole Szkół nr 1 w Gorlicach.

Projekt hali sportowej w Gorlicach wykonało Biuro Projektowe MXL4 ARCHITEKCI ze Szczecina. Budowa trwała blisko 3 lata i realizowana była w dwóch etapach. Rozpoczęła się od wyburzenia części warsztatów szkolnych i ich przebudowy. Całkowitej przebudowy wymagały także wnętrza obiektu. Inwestycja wymagała nowych instalacji: elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, co i wentylacji mechanicznej. Zamontowano okna i drzwi oraz wykonano posadzki i podłogi, sufity podwieszane, tynki i okładziny wewnętrzne, roboty malarskie, a także nowoczesną elewację.

Udało się uzyskać 518 m kw. powierzchni sali głównej, co pozwoliło na wyznaczenie pełnowymiarowego boiska do koszykówki, siatkówki oraz 4 boisk do badmintona. Sala jest w pełni wyposażona we wszystkie urządzenia tj. siatki, kosze, drabinki. Istnieje także możliwość jej podziału za pomocą rozsuwanej na pilota potężnej kotary. Powstała także sala zajęciowa oraz siłownia i zaplecze techniczne.

Nowa hala sportowa w Gorlicach mieści w sobie: salę sportową wraz z zapleczem szatniowo - sanitarnym, zapleczem socjalnym dla nauczycieli oraz portiernią i holem. Sala sportowa i hol mają po dwa wyjścia na zewnątrz budynku. Inwestycję wykonały dwie firmy: Elbud II z Gorlic i TOMAX z Zalasowej. Cała inwestycja kosztowała 3 mln zł, w tym 495 tys. zł to kwota pozyskana przez Zarząd Powiatu jako dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Wieloletniego Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Małopolskiego na lata 2012 - 2014.

źródło i zdjęcie: www.halogorlice.pl

logo footer