BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Reorganizacja międzyszkolnej bazy sportowej w Krakowie

Kraków czekają zmiany dotyczące międzyszkolnych ośrodków sportowych i międzyszkolnych basenów pływackich. Będą one dotyczyły jedynie przekształcenia struktury administracyjno-organizacyjnej.

Zmiany te nie dotkną dzieci i młodzieży korzystających z zajęć. Co więcej oferta ośrodków zostanie poszerzona, a ich infrastruktura będzie mogła być lepiej wykorzystywana.

9 stycznia 2013 r. Rada Miasta Krakowa podjęła uchwałę (nr LXIV/932/13) dotyczącą przekształcenia międzyszkolnych ośrodków sportowych i międzyszkolnych basenów pływackich i włączenia części z nich w struktury pozostałych. Aby było to możliwe konieczna jest formalna likwidacja części placówek (a w praktyce zmniejszenie liczby dyrektorów ośrodków).

Uchwała zakłada kontynuację zadań prowadzonych przez likwidowane placówki, przejęcie pracowników pedagogicznych oraz niepedagogicznych na dotychczasowych warunkach pracy oraz przejęcie majątku likwidowanych placówek przez pozostałe (w przypadku basenów KSOS). Co istotne, zmniejszeniu nie ulegnie ilość prowadzonych zajęć. Miejsca odbywania się zajęć oraz ich prowadzący również pozostaną bez zmian. Jest to szczególnie ważne w przypadku uczestników zajęć z gimnastyki korekcyjnej oraz obowiązkowej nauki pływania klas trzecich realizowanych przez międzyszkolne baseny pływackie.

Reorganizacja uprości struktury organizacyjne istniejących placówek oraz usprawni zarządzanie nimi poprzez efektywniejsze wykorzystanie ich połączonych zasobów. Zmiany umożliwią także pozyskiwanie dodatkowych środków zewnętrznych na realizację nowych oraz poszerzenie realizowanych zajęć np. w ramach miejskiego programu sportowego "Umiem pływać" w krakowskich międzyszkolnych basenach pływackich.

Włączenie krakowskich międzyszkolnych basenów pływackich w struktury Krakowskiego Szkolnego Ośrodka Sportowego umożliwi również realizację, wyłącznie na terenie Gminy Miejskiej Kraków, zajęć z nauki pływania w ramach obowiązkowych lekcji wychowania fizycznego. Z kolei oferta dla uczniów korzystających z MOS-ów "Krowodrza" i "Podgórze" będzie wzbogacona o nowe sekcje sportowe.

Planowane minimalne korzyści finansowe dla Miasta z przekształcenia placówek w 2014 r. to 735 979 zł, a w 2015 r. powyżej 735 979 zł.

źródło i zdjęcie: www.krakow.pl

logo footer