BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Otwarcie "Orlika 2012" w Nowej Sarzynie

W czwartek 7 lutego 2013 r. odbyła się uroczystość otwarcia kompleksu sportowego "Moje Boisko-Orlik 2012", który został wybudowany obok Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowej Sarzynie.

Podczas otwarcia Orlika w Nowej Sarzynie burmistrz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna, Jerzy Paul, powiedział:

Wybudowanie "Orlika" to kolejny krok w stronę dostosowania infrastruktury sportowej do najwyższych, europejskich standardów. Nowe boiska podniosą atrakcyjność naszej miejscowości, a młodemu pokoleniu dadzą szansę na rozwój sportowy i na zagospodarowanie wolnego czasu. Moim Marzeniem jest, aby te boiska stały się miejscem integracji mieszkańców, klubów i organizacji sportowych z naszej gminy. Aby służyły jak najlepiej całej naszej społeczności. Mam również nadzieje, że ten piękny kompleks w centrum miasta zachęci osoby w każdym wieku do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu i przekona wszystkich nieprzekonanych, że sport to zdrowie.

W ramach kompleksu boisk Orlik w Nowej Sarzynie powstały dwa oświetlone boiska: piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią oraz wielofunkcyjne do gry w koszykówkę, piłkę ręczną, siatkówkę i inne gry zespołowe, a także budynek sanitarny z szatniami, pomieszczeniem gospodarczym oraz pokojem trenera-animatora.

Całkowity koszt budowy Orlika w Nowej Sarzynie wraz z dokumentacją projektową i kosztami nadzoru inwestorskiego zamknął się w kwocie 1 093 087 zł. Na to zadanie gmina pozyskała dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 500 000 zł oraz z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie w kwocie 333 000 zł. Budowę kompleksu sportowego wsparły także okoliczne przedsiębiorstwa: Elektrociepłownia Nowa Sarzyna Sp. z o.o. (30 000 zł), Maante Sp. z o.o., (20 000 zł) oraz Zakłady Chemiczne "Organika-Sarzyna" (15 000 zł).

źródło i zdjęcie: www.nowasarzyna.eu

logo footer