BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Nowa sala gimnastyczna w miejscowości Czermana

W podtarnowskiej miejscowości Czermna (gm. Szerzyny) otwarto wielofunkcyjną salę gimnastyczną. Budowa sali kosztowała prawie 5 mln złotych, a jej otwarcie nastąpiło na 10-lecie przyłączenia miejscowości do Małopolski.

W otwarciu wielofunkcyjnej sali gimnastycznej w miejscowości Czermna uczestniczył Stanisław Sorys, członek Zarządu Województwa Małopolskiego. Ten imponujący obiekt najprawdopodobniej nie powstałby, gdyby nie fundusze unijne, mówił podczas otwarcia. Sala doskonale wpisuje się w ideę budowania ambitnego i zdrowego społeczeństwa. Mieszkańcy podbudowani tym, że udało się doprowadzić do szczęśliwego finału tak dużą inwestycję, powinni jeszcze odważniej myśleć o kolejnych, które poprawią ich jakość życia. Możliwości ku temu są, a różnego rodzaju programy, z których można uzyskać dofinansowanie, dają zdecydowanie większe pole do popisu, niż dawniej.

Wielofunkcyjna sala gimnastyczna ma powierzchnię ponad 800 metrów kwadratowych i znajduje się na parterze trzypiętrowego budynku, w którym są również szatnie, sanitariaty, magazyny na sprzęt sportowy, siłownia i gabinet odnowy biologicznej. W przewiązce łączącej salę ze szkołą będzie miało swoją siedzibę przedszkole z kuchnią i jadalnią.

Budowa sali gimnastycznej kosztowała prawie 5 mln złotych. Gminie udało się zdobyć dofinansowanie z funduszy unijnych (MRPO) w wysokości 3 mln.

Czermna to jedna z najbardziej wysuniętych na wschód miejscowości Małopolski, która, podobnie jak cała gmina Szerzyny, należała kiedyś do Podkarpacia. Jednak 10 lat temu mieszkańcy w referendum zdecydowali o przyłączeniu do Małopolski.

źródło i zdjęcie: www.malopolskie.pl

logo footer