BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Świdnica: w ciągu dwóch lat aquapark nie powstanie

Rada Miejska Świdnicy, 15 lutego 2013 roku, podjęła decyzję, że w najbliższych dwóch latach aquapark w Świdnicy nie powstanie.

Do tego bowiem sprowadzało się głosowanie historycznej - pierwszej uchwały obywatelskiej - w sprawie odstąpienia od rozwiązania spółki "Inwestycje Świdnickie" i budowy aquaparku.

Jak powiedział Wojciech Murdzek, Prezydent Miasta Świdnicy:

Nie pomogła długa lista argumentów "za" m. in. zgodna z sugestiami mieszkańców propozycja "odchudzenia" inwestycji o miliony złotych, o kolejne miliony tańsze finansowanie oraz ogromne oszczędności w wydatkach na przestarzały kompleks przy ul. Równej.

W tej sprawie wszystko już zostało powiedziane. Przeciwnicy pozostali nieprzekonani do dobrego projektu, wahający się postanowili do nich dołączyć. Wielka szkoda, że kolejną decyzją zmarnowane zostały lata przygotowań do największej inwestycji w naszym mieście.

W związku z piątkową decyzją Rady przyjąłem rezygnację złożoną przez prezesa spółki Inwestycje Świdnickie. W ślad za tym ruszą procedury zmierzające do sprawnego zakończenia bytu spółki.

Jednocześnie zapewniam, że do projektu wrócimy w nowej kadencji
Rady Miejskiej, bo Świdniczanie w większości chcą aquaparku i na niego zwyczajnie zasługują.

źródło: www.um.swidnica.pl
zdjęcie: pl.wikipedia.org

logo footer