BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Rada Najwyższa dała pieniądze na Euro 2012

Rada Najwyższa Ukrainy uchwaliła ustawę o zmianach w budżecie państwa na 2009 rok. Ustawa została opracowana w celu zapewnienia należnej organizacji przygotowań i przeprowadzenia na Ukrainie finału Mistrzostw Europy w 2012 roku.

UEFA już wielokrotnie upominała Ukrainę, że powinna ona przyspieszyć budowę obiektów sportowych (chodzi tu zwłaszcza o stadion w Kijowie), hoteli oraz dróg.

Juszczenko zarzucał rządowi, że Ukraina może zostać przez UEFA pozbawiona praw organizacji turnieju Euro 2012 na skutek źle prowadzonej polityki finansowej. Na rok 2009 w budżecie zaplanowana była suma 239 mln euro na rozbudowę infrastruktury komunikacyjnej, wydano jednak jedynie 10 procent tej kwoty. Akt prawodawczy zapowiada, iż w ciągu 2009 roku dochody kosztorysowe będą większe od wydatków o 9.800.000 tys. hrywien.

Ustawa przewiduje, że środki finansowe na wykonanie obiektów i przedsięwzięcia przygotowujące Ukrainę do Euro 2012 będą pochodziły ze specjalnego programu budżetowego, a główni dysponenci środków budżetu państwa będą zatwierdzani przez Gabinet Ministrów po wstępnych konsultacjach z komitetami Rady Najwyższej Ukrainy do spraw budżetu, finansów i działalności bankowej.

Nowelizacje przewidują między innymi to, że dodatkowe środki uzyskane przez Bank Narodowy zostaną skierowane na przygotowanie obiektów sportowych dla potrzeb Euro 2012, w tym na budownictwo i rekonstrukcję mostów i dróg, a także rozbudowę metra w Dniepropietrowsku, Doniecku, Kijowie i Charkowie.

UEFA już wielokrotnie upominała Ukrainę, że powinna ona przyspieszyć budowę obiektów sportowych (chodzi tu zwłaszcza o stadion w Kijowie), hoteli oraz dróg.

źródło: www.zaxid.net
zdjęcie: www.kresy.pl

logo footer