BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Otwarcie Centrum Sportowego w Chełmku

W Chełmku uroczyście otwarto kompleks sportowy, który powstał dzięki dofinansowaniu z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013 w ramach projektu "Budowa centrum miasta Chełmek wraz z zapleczem rekreacyjnym - etap I".

Jak przypomniał podczas uroczystości marszałek Marek Sowa w ciągu zaledwie kilku ostatnich lat województwo wsparło ponad 700 projektów na łączną kwotę blisko 570 mln zł, których celem była budowa, modernizacja czy remont obiektów sportowych na terenie Małopolski.

Zakres I etapu budowy centrum miasta Chełmek obejmował zagospodarowanie terenu zlokalizowanego pomiędzy Urzędem Miejskim i budynkiem byłego przedszkola: powstanie dróg, chodników i parkingów na obszarze połączonym bezpośrednio z parkiem miejskim. Uroczyste otwarcie wyremontowanego centum miasta miało miejsce w listopadzie 2012 r.

W ramach tego projektu powstał również otwarty kompleks sportowo-rekreacyjny - o wysokim standardzie, dostępny dla wszystkich mieszkańców. W jego skład wchodzą 2 boiska piłkarskie (w tym jedno wielofunkcyjne, które w okresie zimowym zamieni się w lodowisko), budynek zaplecza, cztery korty tenisowe (w tym jeden kryty) oraz basen. W ramach centrum sportowego powstała też hala widowiskowo-sportowa przy Powiatowym Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących nr 8, dostępna dla wszystkich mieszkańców.

W ramach projektu "Budowa centrum miasta Chełmek wraz z zapleczem rekreacyjnym - etap I" wykonano również remont parku w Chełmku. Całkowita wartość projektu to prawie 14 mln zł, z czego ponad 7,5 mln stanowi dotacja z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

źródło i zdjęcie: www.malopolskie.pl

logo footer