BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Klimakonwektor Vido do zastosowania w hotelach i budynkach użyteczności publicznej

W ofercie Purmo pojawił się nowy model kilmakonwektora Vido w wersji 4-rurowej, który przeznaczony jest przede wszystkim do zastosowań w hotelach, biurowcach, czy budynkach użyteczności publicznej.

Vido predysponowany jest przede wszystkim do współpracy z pompami ciepła. Konstrukcja nowego 4-rurowego urządzenia Vido umożliwia podłączenie do dwóch niezależnie działających, rozdzielnych obiegów – jednego dla ogrzewania i drugiego dla chłodzenia. Klimakonwektor Vido dysponuje maksymalną mocą 9266 W przy ogrzewaniu i 4147 W przy chłodzeniu.

W miesiącach zimowych woda grzewcza przepływa przez wymiennik oddając ciepło pomieszczeniom. Latem, dzięki zastosowaniu zintegrowanego wentylatora, to samo urządzenie zapewni chłodzenie pomieszczeń. W wersji 4-rurowej wymiennik ciepła klimakonwektora Vido jest napełniany wodą lodową pochodzącą z wytwornicy wody lodowej. Vido nawiewa do pomieszczeń orzeźwiające schłodzone powietrze za pomocą zintegrowanego wentylatora o zmiennym ustawieniu prędkości obrotów, obniżając temperaturę we wnętrzach i zapewniając szybką ulgę podczas nieznośnych letnich upałów.

4-rurowy klimakonwektor Vido jest przeznaczony do stosowania w budynkach użyteczności publicznej i hotelach, równolegle w instalacjach grzewczych centralnego ogrzewania oraz w instalacjach chłodniczych. Urządzenie można skonfigurować tak, aby działało samodzielnie, a także dopasować je do centralnych systemów sterowania BMS, działających w wielu budynkach biurowych. Możliwa jest także ręczna regulacja prędkości obrotów wentylatorów umieszczonych w urządzeniu.

źródło i zdjęcie: PURMO

logo footer