BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Puchar CEV dla drużyny Bank BPS FAKRO Muszyna

Siatkarki Banku BPS FAKRO Muszyna we wspaniałym stylu sięgnęły po Europejski Puchar CEV 2013. W ten sposób sponsorowana przez firmę FAKRO polska drużyna z Muszyny wywalczyła pierwsze w historii polskiej żeńskiej siatkówki i historii swojego klubu prestiżowe trofeum w europejskich pucharach.

O krok od tryumfu w Pucharze CEV Mineralne znalazły się po zwycięskim meczu z Turczynkami zakończonym wynikiem 3:2, rozegranym w hali sportowej w Muszynie. Po ostateczny sukces sięgnęły w Stambule, pokonując mocne rywalki z drużyny Fenerbahce.

W pierwszej odsłonie rozegranego w Stambule meczu, walka trwała tylko do pierwszej przerwy technicznej. Polki prowadziły 8:6, a po przerwie dały prawdziwy siatkarski koncert. Turczynki kompletnie nie radziły sobie ze skuteczną i równą grą w ataku polskiej drużyny i miały ogromne kłopoty w przyjęciu zagrywki. Turecki zespół próbował wybijać przerwami polski zespół z uderzenia, ale to Bank BPS Fakro Muszyna dominował i rozdawał karty w kluczowych akcjach.

W finałach Europejskiego Pucharu CEV 2013 zawodniczki polskiej żeńskiej siatkówki zagrały po raz pierwszy od 1963 roku. 50 lat temu ówczesny AZS AWF Warszawa przegrał finał w Pucharze Europy Mistrzów Krajowych. Tym bardziej więc smakuje dziś sukces Muszynianek. Szczególne powody do dumy ma firma FAKRO, która sponsoruje drużynę od 8 lat. Tak jak Muszynianki stały się wizytówka polskiego sportu na arenie międzynarodowej, tak okna dachowe FAKRO stały się międzynarodową wizytówką polskiej gospodarki, która uczestniczy w gospodarczych mistrzostwach świata.

źródło i zdjęcie: FAKRO

logo footer