BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Boisko typu Orlik otwarto w Bydgoszczy

26 marca 2013 roku, przy VI Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy, zostało otwarte nowe boisko typu "Orlik".

To dwudzieste trzecie boisko typu "Orlik" w Bydgoszczy. Prezydent Rafał Bruski, który uczestniczył w uroczystości z nostalgią wspominał lata spędzone w murach "szóstki" i zadeklarował, że chętnie zagra w meczu oldboyów jeśli taki zostanie zorganizowany na nowym obiekcie.

Wiele potu przelałem na tym boisku, choć wtedy miało zupełnie inną nawierzchnię, mówił prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. Widząc to nowoczesne boisko, chętnie bym spróbował tu swoich sił ponownie, może tym razem w meczu oldbojów, dodał prezydent.

Na boisku piłkarskim o wymiarach 30 m × 62 m (pole gry 26 m x 56 m) ze sztuczną nawierzchnią (sztuczna trawa) można grać w piłkę nożną. Na boisku wielofunkcyjnym o wymiarach 20 m × 30 m ze sztuczną nawierzchnią (tartan) można grać w koszykówkę, siatkówkę oraz piłkę ręczną. Zaplecze stanowi budynek sanitarno-szatniowy o powierzchni ok. 60 m². Cały obiekt jest oświetlony i ogrodzony siatką.

Budowę boisk wielofunkcyjnych wg programu "Moje boisko Orlik 2012" rozpoczęto w 2008 roku. Powstało wówczas 5 takich obiektów, a w kolejnych latach: w 2009 - 3, w 2010 - 3, w 2011 - 6, w 2012 - 5.

źródło i zdjęcie: www.bydgoszcz.pl

logo footer