BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

List intencyjny w sprawie organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022 podpisany

Podczas polsko-słowackiego spotkania premierów i ministrów w Popradzie został podpisany "List intencyjny rządu Rzeczypospolitej Polskiej i rządu Republiki Słowackiej o współpracy przy wspieraniu aplikacji Krakowa w ubieganiu się o organizację Zimowych Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w 2022 roku".

Jestem przekonana, że nasza wspólna kandydatura ma duże szanse, aby uzyskać poparcie Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Wspólnymi siłami będziemy wspierać nasze komitety olimpijskie, mówiła Joanna Mucha, Minister Sportu i Turystyki, podczas polsko-słowackiego spotkania premierów i ministrów w Popradzie.

Podczas wizyty został podpisany "List intencyjny rządu Rzeczypospolitej Polskiej i rządu Republiki Słowackiej o współpracy przy wspieraniu aplikacji Krakowa w ubieganiu się o organizację Zimowych Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w 2022 roku".

Doświadczenia polskie i słowackie organizowania dużych imprez sportowych są wyłącznie pozytywne, mówił premier. Donald Tusk podkreślił, że nie ma żadnego powodu, aby myśleć, że Polska i Słowacja nie skorzysta na zorganizowaniu igrzysk zimowych.

Premier podkreślił, że w jego ocenie mamy realne szanse uzyskania organizacji tej imprezy. Będziemy w stanie przygotować igrzyska zgodnie z wymogami ochrony środowiska i oszczędności, mówił szef polskiego rządu.

Nasze doświadczenie wynikające z przeprowadzenia turnieju finałowego EURO 2012 pokazują, że Państwo może tylko zyskać z przeprowadzenia dużej imprezy sportowej, mówiła szefowa polskiego sportu.

Podczas spotkania wymieniono także informacje na temat działań władz samorządowych, komitetów olimpijskich oraz rządów, jakie miały miejsce od ostatniego spotkania Minister Sportu i Turystyki RP z Ministrem Čaplovičem w lutym 2013 roku.

źródło i zdjęcie: www.msport.gov.pl

logo footer