BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Alstal zakończy budowę hali sportowej w Toruniu

Inowrocławska firma Alstal dokończy budowę hali sportowej przy ul. Bema. Prezydent Torunia Michał Zaleski oraz prezes firmy Alstal Alojzy Szczupak i jej prokurent Jarosław Szczupak podpisali dziś umowę w tej sprawie.

Hala sportowa przy ul. Bema będzie jednym z najnowocześniejszych obiektów sportowych w Polsce i zarazem jedynym w naszym kraju, przygotowanym do rozgrywania pełnego programu dyscyplin lekkoatletycznych w zawodach międzynarodowych.

Firma Alstal z Inowrocławia dokończy budowę hali sportowo-widowiskowej za prawie 89 945 tys. zł brutto. Zgodnie z podpisaną umową, termin wykonania inwestycji to 3 lutego 2014 roku.

Hala widowiskowo-sportowa już stoi, teraz trzeba prace zakończyć, mówił podczas podpisywania umowy prezydent Michał Zaleski. Na tym obiekcie będą mogły być uprawiane bardzo różne dyscypliny sportowe poczynając od lekkiej atletyki, poprzez gry zespołowe, od futsalu, hokeja na trawie uprawianego w warunkach halowych, przez siatkówkę, koszykówkę, po tenis stołowy czy tenis ziemny. Hala jest wielofunkcyjna, więc będą mogły odbywać się tu i koncerty, i nawet bale.

Alstal zbudowała już w Toruniu stadion żużlowy Motoarena oraz parking podziemny na placu Św. Katarzyny. Firma jest również wykonawcą Centrum Sportu i Rekreacji Olender w Wielkiej Nieszawce.

Cieszymy się bardzo, że będziemy mogli wykonywać kolejną inwestycję dla Torunia. Zdajemy sobie sprawę, że czasu na wykonanie jest niewiele, dlatego przystępujemy z pełną mobilizacją do pracy i od dziś zaczynamy działać. Myślę, że poprzednią inwestycją, stadionem żużlowym, udowodniliśmy, że jesteśmy w stanie zbudować wszystko zgodnie z planem i założeniami, zapewniał Marcin Goździkowski, dyrektor do spraw handlowych firmy Alstal.

źródło i zdjęcie: www.torun.pl

logo footer