BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Nowa sala gimnastyczna w Woźnikach otwarta

W szkole podstawowej w Woźnikach (powiat wadowicki) otwarto salę gimnastyczną. Została wybudowana dzięki środkom z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w wysokości 220 tys. zł.

To już kolejny tego typu obiekt sportowy w Małopolsce. W ciągu ostatnich kilkunastu lat za pieniądze z funduszu powstało ich aż 330. W otwarciu sali gimnastycznej w Woźnikach wzięli udział marszałek województwa małopolskiego Marek Sowa i wicewojewoda Andrzej Harężlak.

Życzę wam, młodemu pokoleniu mieszkańców gminy Tomice, uczniom szkoły podstawowej w Woźnikach, żeby to miejsce jak najlepiej wam służyło. Wierzę, że na tym parkiecie będziecie mieli szansę rozwinąć wszystkie swoje sportowe zdolności i uczestniczyć w wielu wydarzeniach, którym towarzyszyć będą emocje nie mniejsze niż te obecne przy występach zawodowych sportowców, mówił marszałek.

I podkreślił, że sport uczy - zwłaszcza ludzi młodych - radzenia sobie w życiu codziennym, a przez to wytrwałości i konsekwencji w działaniu oraz pomaga rozwijać umiejętność współpracy z innymi. Dodał także, że cieszy się z każdego nowego obiektu sportowego w Małopolsce, powstającego szczególnie na terenach wiejskich.

źródło i zdjęcie: www.malopolskie.pl

logo footer