BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Łatwiejsze podglądanie budowy Stadionu Narodowego

Już z dwóch kamer można przyglądać się budowie Stadionu Narodowego. Na wyśmiewany niegdyś „polski system pracy” - jeden robi, czterech się przygląda - miejsca nie ma. W końcu oko wielkiego brata patrzy. Intencja jest oczywista - jak ludzie patrzą lub mogą patrzeć, to praca wre.

Drugie urządzenie podglądające budowę Stadionu Narodowego zostało zainstalowane na dachu wieżowca w okolicy Ronda Waszyngtona. Dzięki niemu można oglądać postępy z prac z szerszej perspektywy. Transmisja wideo z obu kamer dostępna jest w serwisie stadioncity.pl i aktualizowana jest co kilka minut. Wszystkie zdjęcia są archiwizowane, tak by możliwe było stworzenie filmu pokazującego w przyspieszonym tempie, jak powstaje arena.

Prace na budowie Stadionu Narodowego można śledzić w internecie od 31 października 2008 roku. Pierwsza kamera została zainstalowana na maszcie operatora komórkowego na wysokości około 20 metrów, w pobliżu siedziby Narodowego Centrum Sportu.

Dwie kamery znajdują się również w Poznaniu. Po jednej we Wrocławiu i Gdańsku. Cztery polskie areny, budowane na Euro 2012 można więc podglądać w serwisie internetowym.

źródło: www.eurosport.pl
zdjęcie: www.2012.org.pl

logo footer