BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Centrum Rekreacyjno-Sportowe w Zielonej Górze nagrodzone!

Centrum Rekreacyjno-Sportowe w Zielonej Górze otrzymało dwie nagrody w konkursie na Najlepszy Obiekt Sportowy i Rekreacyjny 2012, zorganizowanym pod Patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej. Budowa CRS była współfinansowana z Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Kapituła konkursu wyróżniła halę CRS trzecią nagrodą Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Polskiego Stowarzyszenia Rozwoju Infrastruktury Sportu i Rekreacji. W uzasadnieniu decyzji jurorów można przeczytać, że największym atutem CRS jest konsekwentna w wyrazie architektura, gdzie funkcja została wpisana w ciekawa formę, a rozwiązania funkcjonalne, umożliwiają wszechstronne wykorzystanie obiektu - zarówno do imprez czysto sportowych, jak i kulturalno-rozrywkowych.

Hala Centrum Rekreacyjno-Sportowego zajęła również pierwsze miejsce w głosowaniu internautów na najlepszy obiekt sportowy, któremu patronował Polski Komitet Paraolimpijski oraz Polskie Stowarzyszenie Rozwoju Infrastruktury Sportu i Rekreacji. Zdaniem głosujących, obiekt spełnia najwyższe standardy w funkcjonalności, szczególnie w dostępie dla niepełnosprawnych widzów i niepełnosprawnych sportowców.

Nie dziwie się, że obiekt zrobił wrażenie na jurorach. Często słyszałam jak gwiazdy sportu, nie tylko polskiego, zachwycały się zielonogórskim CRS. W ubiegłym roku podczas Memoriału Wagnera, a w tym podczas meczu Pucharu Davisa, cała sportowa Polska podziwiała nie tylko te wydarzenia, ale również nowoczesny, funkcjonalny i godny mistrzów obiekt sportowy. Gratuluję Zielonej Górze i cieszę się, że LRPO ma w tym spory udział. Szczególnie dziękuje wszystkim internautom za każdy głos. Sportowe Lubuskie jest tego warte!, powiedziała marszałek Elżbieta Polak, komentując wyniki konkursu na Najlepszy Obiekt Sportowy i Rekreacyjny 2012.

Budowa Centrum Rekreacyjno-Sportowego w Zielonej Górze kosztowała 150.888.175,94 złotych. Wielkość dofinansowania z LRPO to 31.338.307,27 zł. Od czerwca 2010 roku w hali CRS odbyły się 34 imprezy kulturalne i ponad 160 sportowych, w których uczestniczyło w sumie około 400 tys. osób. Obiekt gościł między innymi reprezentacje Polski koszykarzy, piłkarzy ręcznych, siatkarzy i siatkarek oraz tenisistów. Z basenu skorzystały jak dotąd 1 252 304 osoby.

źródło i zdjęcie: www.lubuskie.pl

logo footer