BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Inowrocławskie Termy już otwarte!

W kwietniu br. otwarto Inowrocławskie Termy, które powstały przy ulicy Świętokrzyskiej 108 (w sąsiedztwie Hotelu "Park" i basenu odkrytego).

Przecięcia wstęgi dokonał między innymi Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza.

Przekazujemy mieszkańcom Inowrocławia oraz miłym i życzliwym naszym gościom, kuracjuszom i turystom obiekt nieprzeciętny, oczekiwany, potrzebny w rozwoju uzdrowiskowo-sanatoryjnej funkcji miasta. Wykonany bardzo dobrze, na miarę naszych oczekiwań i potrzeb. Możemy być dumni, że doszło do zrealizowania tego zadania inwestycyjnego, które ma służyć naszemu miastu - jako miastu uzdrowiskowemu. Dziękuję tym, którzy zaangażowani byli w realizację tego projektu, począwszy od Urzędu Marszałkowskiego, który przyznał Miastu 60 procent dofinansowania z Unii Europejskiej, radnym miejskim, pracownikom Wydziału Inwestycji i Ośrodka Sportu i Rekreacji, oraz firmie, która zaprojektowała i wykonała ten obiekt, mówił prezydent.

Strefa zewnętrzna posiada rozsuwany dach, który umożliwi korzystanie z obiektu podczas mniej korzystnych warunków pogodowych. Rekreacyjna część podzielona została na strefę dla małych dzieci, w której znaleźć można atrakcje w postaci: gejzerów wodnych, zjeżdżalni, sztucznej rzeki, grzybka itp. Z kolei część sportowa to posiadający walory lecznicze basen z solanką o głębokości do 160 cm, mówi Dyrektor ds. Realizacji Inwestycji z firmy ALSTAL Marek Cichoń.

W Inowrocławskiej Termie wykorzystywana jest woda z odwiertu wykonanego do głębokości 491 m, która zakwalifikowana została jako mineralna woda lecznicza chlorkowo-sodowa, z siarczkami i jodami, termalna. Kąpiel w takiej wodzie ułatwia rozszerzanie się porów skóry oraz stymuluje proces wymiany jonowej między ciałem człowieka a roztworem kąpielowym. Organizm opuszczają toksyny a wchłaniane są znajdujące się w solance minerały. Kąpiele solankowe pomagają w leczeniu: chorób narządów ruchu, chorób związanych z zaburzeniami krążenia i obniżoną odpornością oraz chorób neurologicznych i dermatologicznych.

Inowrocławska Terma podzielona jest na część wewnętrzną i zewnętrzną. W części wewnętrznej znajduje się wanna do hydromasażu oraz wejście do basenu, przy którym zamontowano podnośnik dla osób niepełnosprawnych. Są tam również szatnie na odzież wierzchnią, toalety, przebieralnie i natryski. W części zewnętrznej basenu wydzielono strefę dla małych dzieci o powierzchni 13 m² i głębokości 30 cm, strefę do nauki pływania o powierzchni 54 m² i 110 cm głębokości, basen rekreacyjny o powierzchni 83 m² i głębokości od 110 do 160 cm z 2 torami szer. 3 m i długości 9 m. Łączna powierzchnia lustra wody wynosi 176 m². Basen zewnętrzny został wyposażony w takie atrakcje wodne jak hydromasaż, gejzer, armatka, kaskada, przeciwprąd, grzybek, zjeżdżalnia dla małych dzieci, sztuczna rzeka, które dodatkowo wspomagają lecznicze działanie wody solankowej.

Po zmroku, pobyt na basenie umilać będzie również oświetlenie ledowe. Basen został wyposażony w rozsuwany dach nad częścią zewnętrzną, który umożliwi korzystanie z niego podczas mniej korzystnych warunków pogodowych. Obok Inowrocławskiej Termy powstaną też 2 boiska do streetballu, boisko do siatkówki plażowej, dwa tory kręgielni zabawowej oraz parking na 10 samochodów.

Koszt budowy Inowrocławskiej Termy wyniósł 6.537.501 zł.

źródło i zdjęcie: www.inowroclaw.info.pl

logo footer