BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Powstanie gimnazjum sportowe w Konstancinie

Już od września 2013 roku w Zespole Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Konstancinie-Jeziornie przy ul. Mirkowskiej 39 zacznie funkcjonować Publiczne Gimnazjum Sportowe.

Decyzję o powstaniu nowej szkoły pod koniec kwietnia podjął samorząd powiatu piaseczyńskiego, który prowadzi Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Konstancinie-Jeziornie. Utworzenie Publicznego Gimnazjum Sportowego, pierwszej tego typu szkoły nie tylko w gminie, lecz również w powiecie piaseczyńskim, ma umożliwić podniesienie poziomu rozwoju fizycznego młodzieży oraz sportu wyczynowego w regionie.

Szkoła średnia w Konstancinie-Jeziornie od lat szczyci się świetnymi wynikami w wielu dyscyplinach sportowych, zarówno drużynowych, jak i indywidualnych, zdobywając wiele prestiżowych tytułów i zajmując czołowe miejsca w województwie. Przy szkole powstał UKS Cirkus Konstancin - jeden z pionierskich korfballowych klubów w Polsce. Kilka lat temu w liceum funkcjonowała już klasa sportowa, w której uczyli się młodzi piłkarze pobliskich klubów piłkarskich Kosa i Skra Konstancin. Szkoła zapewniła utalentowanym sportowcom specjalny program nauczania, umożliwiający zarówno odpowiednie przygotowanie do matury, jak i rozwój piłkarskich umiejętności.

Szkoła może pochwalić się doskonałą bazą treningową i dydaktyczną. Na terenie placówki znajdują się świetnie wyposażona siłownia oraz wielofunkcyjne boiska ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem, które powstały w ramach rządowego programu "Moje Boisko - Orlik 2012". Sportowe gimnazjum będzie funkcjonowało przy współpracy z pobliskim klubem Kosa Konstancin, którego właścicielem jest Roman Kosecki, wybitny piłkarz, trener, oraz poseł i wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

W nowym Publicznym Gimnazjum Sportowym już we wrześniu 2013 roku będą mogli rozpocząć naukę absolwenci szkół podstawowych. Oczywiście, żeby dostać się szkoły oprócz wyników w nauce, będą liczyły się zdrowie, predyspozycje i talent sportowy - każdy z kandydatów przejdzie również test sprawnościowy.

źródło i zdjęcie: www.konstancin24.eu

logo footer