BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

W Grodkowie otwarto nowy obiekt sportowy

W Grodkowie przy ul. Krakowskiej otwarto boiska wielofunkcyjne do gier zespołowych. Zadanie zrealizowane przez powiat brzeski kosztowało ponad milion złotych.

Zadowolenia z oddaniu do użytku nowego obiektu sportowego, który powstał w ekspresowym tempie, nie kryją władze powiatu brzeskiego.

Jesteśmy ogromnie szczęśliwi, że udało nam się w końcu zrealizować to zadanie, które było jeszcze planowane za poprzedniej kadencji. Mamy możliwości jeszcze rozbudowania tego obiektu o dodatkowe oprzyrządowanie. W przyszłości chcemy w tym miejscu zrobić siłownie zewnętrzne i myślę, że wkrótce uda się nam to zrobić, mówi Ryszard Jończyk, wicestarosta powiatu brzeskiego.

Zadanie zrealizowane przez powiat brzeski kosztowało ponad milion złotych (w tym dofinansowanie Ministra Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, w kwocie 300 tys. zł). Na terenie znajdującym się przy Zespole Szkół Rolniczych powstało boisko do piłki ręcznej, dwa boiska do siatkówki, bieżnia pięciostanowiskowa o długości 120 metrów oraz skocznia o rozbiegu 45 metrów.

Nowy obiekt sportowy w Grodkowie wyposażono m.in. w stojaki na kosze do koszykówki, siatkę oraz słupki do gry w piłkę siatkową i tenisa oraz bramki do piłki ręcznej. Zabrakło jednak pieniędzy na oświetlenie płyty boisk.

Nie wchodziliśmy w pełne oświetlenie boisk, także nocami nie będzie tutaj możliwości gry, ponieważ podnosiło to zdecydowanie koszty inwestycji. Myślę, że w okresie wiosenno - letnim, w godzinach do 20:00 spokojnie można tutaj spędzić wolny czas, dodaje Jończyk.

źródło i zdjęcie: www.grodkownews.info

logo footer