BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

ELEKTROMONT S.A. - wyniki finansowe po I kwartale 2013 r.

Elektromont S.A., spółka elektroinstalacyjna notowana na rynku New Connect, zaprezentowała raport za I kwartał 2013 roku. Przychody Spółki ze sprzedaży w I kwartale wyniosły 4,6 mln złotych i były o 10 procent większe od przychodów w analogicznym okresie poprzedniego roku.

Elektromont wypracował w tym okresie zysk ze sprzedaży na poziomie 97,2 tys. złotych, to o ponad 50 procent więcej w porównaniu z I kwartałem ubiegłego roku (63,7 tys. złotych). Wyższy o ponad 150 procent jest także zysk netto, który wyniósł 52,5 tys. złotych.

Bardzo cieszy nas tak duży, ponad 150 procentowy wzrost zysku netto i wzrost przychodów. Obecnie nasz portfel zamówień ma już wartość ponad 25 mln złotych, czyli tyle ile udało nam się uzyskać w całym 2012 roku. To świetny wynik, biorąc pod uwagę, że zakończyliśmy dopiero pierwszy kwartał. W ciągu trzech lat udało nam się zwiększyć przychody o ponad 30 procent. Patrząc na obecną wartość realizowanych kontraktów mamy nadzieję, utrzymać tę wzrostową tendencję, powiedział Marek Błażków, prezes zarządu Elektromont S.A.

Spółka przez pierwsze trzy miesiące tego roku pozyskała zlecenia i podpisała umowy lub aneksy na łączną wartość pond 11,5 mln złotych, prowadziła także rozmowy i negocjacje na temat kolejnych projektów o wartości ok. 15 mln złotych.

W I kwartale 2013 roku nastąpił wzrost zysku na sprzedaży o 52% w porównaniu do I kwartału roku 2012
W I kwartale 2013 roku nastąpił wzrost zysku na sprzedaży o 52% w porównaniu do I kwartału roku 2012

10 maja br. Elektromont podpisał ze spółką JAKON Sp. z o.o. w Tarnowie Podgórnym umowę warunkową na realizację prac elektrycznych i teletechnicznych w Centrum Dystrybucyjnym.

To umowa warunkowa, która wejdzie w życie z chwilą pisemnego zaakceptowania jej przez inwestora. Wartość prac wyceniono na 6,4 mln złotych netto. O spełnieniu tego warunku i wejściu umowy w życie poinformujemy w odrębnym komunikacie, powiedział Prezes Marek Błażków.

Elektromont S.A. od ubiegłego roku dywersyfikuje swoją działalności. Pracuje nad rozwojem w obszarach rynku energetycznego, automatyki przemysłowej i robotyki, budowli hydrotechnicznych oraz odnawialnych źródeł energii. Poszerza swoje kompetencje w dziedzinie gospodarowania i oszczędzania energii a także zwiększania efektywności w jej zużyciu. Efekty tej działalności najlepiej obrazuje systematyczny wzrost przychodów i tegoroczna, rekordowa wartość portfela zamówień.

źródło i zdjęcie: Elektromont S.A.

logo footer