BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Nowe boiska sportowe w gminie Łużna

Przy Zespole Szkół Szalowej w gm. Łużna powstał kompleks sportowo-rekreacyjny, wybudowany w ramach rządowo-samorządowego programu "Moje Boisko-Orlik 2012". Podczas uroczystego otwarcia obiektu samorząd regionalny reprezentował członek Zarządu Stanisław Sorys.

Stanisław Sorys pogratulował władzom gminy udanej inwestycji oraz w imieniu samorządu województwa wręczył zestaw piłek.

Na tych boiskach będą rywalizowały drużyny, wygra ta, która będzie bardziej ze sobą zgrana, której członkowie będą myśleli o drużynie jako całości, mówił Stanisław Sorys. Podobnie jest w otaczającej nas rzeczywistości. Ta gmina jest lepsza, która jest z sobą bardziej zespolona, której społeczność myśli nie tylko o sobie, o własnym interesie, ale myśli przede wszystkim o interesie grupy i bierze za nią odpowiedzialność. W życiu społecznym wszyscy potrafimy się cieszyć z sukcesów natomiast bardzo trudno nam przychodzi czasami pogodzić się z porażką. Na boisku uczymy się również bardzo ważnej filozofii duchowej - uczymy się przegrywać, dodał.

Kompleks sportowy w Szalowej składa się z boiska do piłki nożnej o wymiarach 30,0 m x 62,0 m (pole gry 26,0 m x 56,0 m) z nawierzchnią ze sztucznej trawy, boiska wielofunkcyjnego o wymiarach 19,1m x 32,1m (pole gry 15,1m x 28,1m) z nawierzchnią poliuretanową oraz wyposażeniem do piłki koszykowej, siatkówki i tenisa. Powstały także szatnie i łazienki, alejki wybrukowano kostką, a cały obiekt został ogrodzony, oświetlony i przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

To pierwszy tego typu obiekt na terenie naszej gminy i mimo, że powstał w Szalowej, to będzie służył całej naszej społeczności, informował wójt Kazimierz Krok. Podniesie on atrakcyjność naszej gminy, a młodemu pokoleniu da szansę na rozwój sportowy i zagospodarowanie wolnego czasu. W przyszłości poczynimy starania, by na bazie tego obiektu powstał "Biały orlik" do uprawiania sportów zimowych, deklarował gospodarz Łużnej.

Wartość boisk sportowych w gminie Łużna to 1 168 tys. zł, w tym środki z Ministerstwa Sportu i Turystyki to 485 tys. zł, dotacja województwa małopolskiego - 333 tys. zł, a pozostała kwota /łącznie z kosztami zakupu działki i sporządzenia projektu/ - w wysokości 350 tys. zł - pochodziła z budżetu gminy Łużna.

źródło i zdjęcie: www.malopolskie.pl

logo footer