BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Projekt przebudowy basenu w Lublinie

Ruchome dno, wielka szklana kula i ogród zimowy - to tylko niektóre z atrakcji jakie czekają na nowym basenie w Lublinie. Znany jest już projekt, na podstawie którego przebudowany zostanie dotychczasowy kompleks przy al. Zygmuntowskich w nowoczesny obiekt sportowy.

Prezentujemy piękny kompleks wraz z zapleczem. Tworzymy znakomity i funkcjonalny obiekt sportowy, powiedział Prezydent Krzysztof Żuk, podczas wczorajszej konferencji prasowej.

Zespół pływalni w Lublinie podzielony będzie na trzy części. Pierwsza z nich mieści baseny rekreacyjne "z kulą", zjeżdżalnie, pomieszczenia techniczne w podbaseniu. Część ta styka się z budynkiem dotychczasowego basenu. Druga to nowy 50 metrowy basen z trybunami na 2100 miejsc i basen zewnętrzny. Trzecia mieści kasy, główne przebieralnie basenowe, sauny, zespół odnowy i rehabilitacji, ogród zimowy, fitness, zespół VIP z wyjściem na trybuny, pomieszczenia komentatorów z wejściem na trybuny, szatnie i wypożyczenie łyżew dla sąsiadującego budynku krytego lodowiska.

Warto było poświęcić czas na poprawę projektu, bo w efekcie mamy bardzo ciekawy i bardzo nowoczesny obiekt. Tworzymy nową jakość przestrzeni publicznej. Projekt ten konsultowaliśmy ze Związkiem Pływackim. Zastosujemy m. in. takie rozwiązania jak ruchome dno, które pozwoli lepiej wykorzystać obiekt, opisywał Zastępca Prezydenta ds. Inwestycji Stanisław Kalinowski

Przebudowywany basen w Lublinie będzie jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w kraju. Będzie miał tzw. ruchome dno, dzięki czemu na jednym basenie będzie można pływać na kilku głębokościach. Będzie posiadał oddzielne przebieralnie dedykowane dla zawodników, dzięki czemu basen rekreacyjny i sportowy i ich zaplecza będą mogły funkcjonować niezależnie. Głębokość basenu będzie sięgała 3,9 m co pozwoli na osiąganie większych prędkości podczas zawodów pływackich. Zaprojektowany przed basenem plac będzie mógł być wykorzystywany na imprezy plenerowe.

Projekt otrzymał dofinansowanie w wysokości 45 milionów z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki. Całość kosztować będzie około 100 milionów. Ma być gotowy jesienią 2014 roku. W trakcie prac działalność istniejących obiektów nie będzie ograniczona.

źródło i zdjęcie: www.um.lublin.pl

logo footer