BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Ruszyły konferencje "SPORT"

W Jaworze nad Soliną odbyła się pierwsza z cyklu ogólnopolskich konferencji urzędów marszałkowskich "SPORT". To inicjatywa, której celem jest nawiązanie bezpośrednich kontaktów pomiędzy pracownikami urzędów marszałkowskich odpowiedzialnymi za sprawy sportu, a także wzajemna pomoc, współpraca i wymiana doświadczeń związanych z realizacją zadań wykonywanych przez samorządy wojewódzkie w zakresie sportu.

To także forum wymiany poglądów na temat działań planowanych i realizowanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, którego przedstawiciele na stałe uczestniczyć mają w tego typu spotkaniach.

Konferencja "SPORT" w Jaworze, w której obok reprezentantów samorządu wojewódzkiego z całego kraju udział wziął również Tomasz Półgrabski, Podsekretarz Stanu w MSiT, poświęcona była przede wszystkim propozycjom gruntownych zmian w zakresie organizacji i finansowania sportu w Polsce, przygotowywanym w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

Podczas spotkania przedstawiono i założenia do nowych programów sportu powszechnego oraz propozycje zmian w sporcie młodzieżowym, a także zaprezentowano aktualnie realizowane przez MSiT programy w zakresie dofinansowania infrastruktury sportowej oraz działania resortu na rzecz kultury fizycznej w nowej perspektywie finansowej UE na lata 2014-2020. Szczególnie propozycje założeń do nowych programów sportu powszechnego zostały dobrze przyjęte przez urzędy marszałkowskie.

Konferencja "SPORT" dała też szansę na wymianę dobrych praktyk w zakresie sportu na poziomie samorządu wojewódzkiego, w tym w kontekście wykorzystania boisk typu Orlik, umów wieloletnich, wykorzystania środków unijnych w obecnej perspektywie finansowej, a także inwestycji sportowych czy powiązania programów MSiT z programami samorządowymi.

źródło i zdjęcie: www.msport.gov.pl

logo footer