BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Otwarcie boiska "Orlik" w Szprotawie

Otwarcie boiska "Orlik" przy ul. Sobieskiego w Szprotawie odbędzie się 13 czerwca 2013 roku, o godz. 11.00. W uroczystości weźmie udział wicemarszałek Maciej Szykuła.

Budowa kompleksu boisk sportowych "Orlik" w Szprotawie rozpoczęła się w lipcu, a zakończyła w listopadzie 2012 r. Inwestycja realizowana była w podziale na III części.

Prace budowlane

W ramach I i II części zadania obejmującej budowę boiska do piłki nożnej i boiska wielofunkcyjnego wykonano: prace przygotowawcze, demontażowe, podbudowy, chodniki wraz z obrzeżami, trawnik, ogrodzenie, instalacje elektryczne, oświetlenie terenu oraz branżę sanitarną. Następnie położono trawę syntetyczną, nawierzchnię poliuretanową i zamontowano wyposażenie sportowe oraz kosze na odpady.

W ramach III części zadania polegającej na adaptacji budynku gospodarczego na budynek sanitarno-szatniowy wykonano: roboty remontowe, tynki i okładziny, stolarkę, malowanie, pokrycie dachowe, elewację, instalację wodno-kanalizacyjną, wentylację, roboty elektryczne oraz przyłącza kanalizacyjne, elektryczne i wodne.

Wartość kompleksu boisk "Orlik" w Szprotawie i współfinansowanie


Całkowity koszt zadania łącznie z opracowaniem dokumentacji projektowej wyniósł 908.523,29 zł brutto, w tym wysokość dotacji zgodnie z zawartymi umowami o dofinansowanie wynosi 626.812,69 zł tj. ok. 69% całkowitych kosztów inwestycji, w tym ze środków budżetu Województwa Lubuskiego (Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego) 299.812,69 zł i środków budżetu państwa (Ministerstwo Sportu i Turystyki) 327.000,00 zł.

źródło i zdjęcie: www.szprotawa.pl

logo footer