BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

XXIII Mistrzostwa Polski Architektów w Tenisie z firmą ATLAS - podsumowanie

W dniach 7-9 czerwca 2013 roku, na poznańskim obiekcie Kortowo Tennis Club, architekci-tenisiści spotkali się na XXIII Mistrzostwach Polski Architektów w Tenisie. Jednym ze sponsorów zawodów TennisArchiCup 2013 była firma ATLAS.

W tegorocznej edycji Mistrzostw Polski Architektów w Tenisie wzięło udział ponad osiemdziesięciu architektów. Część z nich przybyła, by walczyć o zwycięstwo w Mistrzostwach, inni stawiali swoje pierwsze kroki na korcie pod czujnym okiem trenerów w ramach prowadzonej Akademii Tenisa.

O emocjach w trakcie rozgrywek, poziomie sportowym, znakomitej atmosferze i zaangażowaniu, zarówno doświadczonych, jak i początkujących architektów-tenisistów, najlepiej świadczy fakt, iż zupełnie oddali się oni grze i kibicowaniu kolegom i koleżankom. Namiot, w którym mogli obejrzeć bezpośrednią transmisję z rozgrywek na kortach Rolland Garros w Paryżu, świecił pustkami.

Motto naszej firmy to "ATLAS wspiera fachowców". Dajemy temu wyraz, wspierając wykonawców i architektów przy realizacjach inwestycji bez względu na ich skalę. Nasze działania nie ograniczają się jednak tylko do aktywności branżowej, opowiadał Jacek Michalak, wiceprezes firmy ATLAS. Fachowcami są dla nas również sportowcy - pasjonaci na kortach, boiskach, torach wyścigowych. Pragniemy im towarzyszyć i wspierać w rozwoju, w zdobywaniu kolejnych tytułów i pucharów. Zawody TennisArchiCup to idealny przykład synergii naszych działań i doskonały dowód na to, że chemia budowlana i tenis nie są odległymi tematami.

Ogromną atrakcją pierwszego dnia była wideo-konferencja z Jerzym Janowiczem, łódzkim tenisistą, którego ATLAS wspiera od początku 2013 roku. Jerzy opowiadał m.in. o swoich ostatnich dokonaniach na paryskich kortach. Wywiad poprowadził Hubert Kwinta, dziennikarz, prywatnie i zawodowo pasjonat tenisa ziemnego. Dodatkowo, architekci wzięli udział w zabawie integracyjnej, której patronowała łódzka firma. Każdy z uczestników przed wejściem na salę otrzymał identyfikator w jednym z dwustu pasteli z palety nowych tynków cienkowarstwowych SAH. Zadanie polegało na odnalezieniu swojego "SAH-owego bliźniaka" kolorystycznego. Dwie pary, które odnalazły się w najkrótszym czasie, wygrały torby i plecaki tenisowe z autografem Jerzego Janowicza.Fot. M-ActiveFot. Bartosz Jankowiak

W sobotę i niedzielę architekci spotkali się z Radosławem Szymanikiem, kapitanem polskiej reprezentacji w walce o Puchar Davis, które to zawody odbędą się w połowie września. Architekci serwujący swoje pierwsze piłki mogli też wziąć udział w trzydniowych sesjach w ramach Akademii Tenisa. Była to dla nich niepowtarzalna okazja, by szlifować swoje umiejętności pod okiem doświadczonych trenerów.

Po oficjalnej ceremonii wręczenia nagród i pucharów, architekci i organizatorzy TennisArchiCup postanowili uroczyście podziękować Radosławowi Szymanikowi. Trzymając duży banner ze zdjęciami polskich reprezentantów oraz napisem "Grupa światowa czeka…" poprosili oni kapitana polskiej reprezentacji o wspólną fotografię. W ten sposób uczcili trzy dni wypełnione pięknymi sportowymi emocjami.

źródło: ATLAS
zdjęcie otwierające: Fot. Bartosz Jankowiak

logo footer