BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Ruszył przetarg na budowę stadionu w Białymstoku

Budowa nowego stadionu piłkarskiego w Białymstoku ma kosztować około 150 mln zł i będzie w połowie dofinansowana ze środków UE z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. To jedna z większych inwestycji realizowanych z tego programu.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Białymstoku 30 czerwca ogłosił przetarg na budowę, która będzie dofinansowana z UE.  Przetarg jest ograniczony. W pierwszym jego etapie zostaną wyłonione firmy, które będą w stanie zrealizować to przedsięwzięcie i spełnią warunki przetargu. Oferty przetargowe można składać do 3 sierpnia.

Prezydent miasta, Tadeusz Truskolaski poinformował, że przyjęto, iż inwestycja jaką stanowi stadion z zapleczem i rozwiązaniami komunikacyjnymi będzie realizowana w dwóch etapach. W pierwszym powstanie zachodnia część stadionu z zapleczem dla zawodników oraz strefą VIP, zagospodarowaniem terenu wokół tej części wraz z parkingami, układem drogowym i podjazdami. W drugim etapie powstanie wschodnia trybuna wraz z infrastrukturą techniczną.

Prezydent Białegostoku ocenia, że jeżeli procedury przetargowe będą przebiegały sprawnie, budowa stadionu mogłaby się zacząć jesienią 2009 roku.

Dyrektor MOSiR poinformował, że prace przygotowawcze przebiegają zgodnie z harmonogramem, a zainteresowanie przetargiem wśród firm jest duże. W połowie lipca ma być gotowy kosztorys inwestycji, ale to w wyniku przetargu zostanie określona kwota za jaką stadion będzie budowany.

Stadion w Białymstoku będzie przewidziany na 22,5 tys. widzów, ma mieć powierzchnię 25 tys. m2, boiska treningowe, parking na 950 samochodów i 80 autobusów.

Stadion ma służyć nie tylko do rozgrywek piłkarskich, ale także do organizacji innych imprez, np. kulturalnych. Nowy stadion ma mieć tzw. III kategorię UEFA, czyli będą mogły odbywać się na nim mecze w rozgrywkach prowadzonych przez UEFA, z wyjątkiem pucharowych finałów. Całe trybuny będą zadaszone.

Według planów budowa miałaby się zakończyć jesienią 2011 roku.

źródło: www.wnp.pl
zdjęcie: www.akadera.bialystok.pl

logo footer