BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Terminal pasażerski lotniska we Wrocławiu nagrodzony tytułem "Budowa Roku 2012"

Nowy terminal pasażerski wrocławskiego lotniska nagrodzony tytułem "Budowa Roku 2012". W konkursie na najlepszą inwestycję budowlaną minionego roku obiekt rywalizował z prawie 60 projektami z całej Polski. To już kolejna nagroda wręczona lotnisku w ostatnim czasie.

Konkurs "Budowa Roku", w którym nagrodzono terminal wrocławskiego lotniska, jest jednym z najbardziej prestiżowych przeglądów osiągnięć polskiego budownictwa. Jego organizatorem jest Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa we współpracy z Ministerstwem Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej oraz Głównym Urzędem Nadzoru Budowlanego. W aktualnej, XXIII edycji przedsięwzięcia, o nagrodę rywalizowało 58 inwestycji z całej Polski.

Tytuł Budowy Roku dla wrocławskiego lotniska to ogromny zaszczyt i prestiż. W środowisku nagroda bywa czasem nazywana budowlanym Oscarem, mówi Przemysław Marcinkowski, kierownik projektu budowy Portu Lotniczego Wrocław. Wręczają ją eksperci branży budowlanej, a ocenie podlega szereg elementów - od jakości wykonania, funkcjonalności, poprzez zastosowanie w obiekcie innowacyjnych rozwiązań technologicznych, aż po umiejętne współdziałanie inwestorów, projektantów i wykonawców w trakcie realizacji inwestycji, dodaje.

"Budowa Roku 2012" jest kolejną nagrodą przyznaną w ostatnim czasie wrocławskiemu lotnisku. Na początku czerwca terminal został uznany najlepszym budynkiem użyteczności publicznej w Polsce w konkursie "Platynowe Wiertło" - ogólnopolskim plebiscycie dla firm budowlanych. 20 czerwca otrzymał z kolei nagrodę od Towarzystwa Miłośników Wrocławia i Prezydenta Wrocławia. Zdobył Grand Prix konkursu "Piękny Wrocław" oraz pierwsze miejsce w kategorii budynków użyteczności publicznej.

Wrocławski terminal jest jednym z najnowocześniejszych w Europie. Cieszymy się, że jego walory już po wielokroć doceniali eksperci, a także sami podróżni. Estetyczny, funkcjonalny, obiekt naszpikowany nowoczesną technologią to nie wszystko. Równie ważna jest sama jakość obsługi. To ona zdecydowała, że pasażerowie wybrali nas Najbardziej Przyjaznym Lotniskiem 2012 roku, mówi Jarosław Wróblewski, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław.

Wręczenie nagród w konkursie "Budowa Roku 2012" odbyła się 25 czerwca 2013 roku w Warszawie.

źródło i zdjęcie: Copernicus Airport Wroclaw

logo footer