BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Nowe obiekty hotelowe w Trójmieście

Trójmiejska baza hotelowa stale się powiększa. Już wkrótce oficjalnie otwarty zostanie m.in. hotel przy gdańskim lotnisku oraz pierwszy 5-gwiazdkowy hotel w Gdyni.

Według danych Urzędu Marszałkowskiego w województwie pomorskim znajduje się ponad 130 skategoryzowanych hoteli zaczynając od obiektów międzynarodowych sieci takich jakich RadissonBLU, Hilton, Sheraton, Accor po mniejsze butikowe hotele. W samym tylko Gdańsku goście mają do dyspozycji ponad 2,5 tysiąca pokoi w hotelach 2,3,4 i 5 gwiazdkowych. Już wkrótce ta baza powiększy się o kolejne obiekty.

Hampton by Hilton przy gdańskim lotnisku

Przy Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku powstanie hotel międzynarodowej sieci Hilton by Hampton. Po otwarciu nowego terminalu T2 gdańskiego lotniska w 2012 roku brakowało w pobliżu obiektu, który mógłby przyjąć gości, głównie biznesowych, przylatujących do Gdańska. W nowym obiekcie będzie się znajdować 116 dwuosobowych pokoi, w których cena za dobę nie przekroczy 200 zł. Inwestorem Hampton by Hilton w Gdańsku jest Spółka Port-Hotel w 100% należąca do Państwowych Portów Lotniczych.

Golden Tulip tuż nad morzemHotel Golden Tulip Residence Gdańsk

1 lipca 2013 roku otwarto trzeci w Polsce obiekt sieci Golden Tulip (pozostałe dwa znajdują się w Warszawie oraz Międzyzdrojach) - Golden Tulip Gdansk Residence. Położony nad morzem obiekt dysponuje 195 pokojami od standardowych do dwupoziomowych apartamentów SUITE oraz zapleczem konferencyjnym dla maksymalnie 200 osób. Niedawno Golden Tulip został członkiem Gdańskiej Organizacji Turystycznej.

PURO Hotel GdańskPURO Hotel w centrum Gdańska

W drugiej połowie 2014 roku planowane jest otwarcie PURO Hotel. Obiekt, położony w samym turystycznym centrum Gdańska będzie dysponował 96 pokojami oraz małą salą konferencyjną. Z pewnością dużym atutem hotelu będzie położenie na historycznej Wyspie Spichrzów w samy sercu turystycznego Gdańska.

Pierwszy 5-gwiazdkowy hotel w Gdyni

Najmłodsza część Trójmiasta - Gdynia, już wkrótce doczeka się pierwszego 5-gwiazdkowego obiektu. Hotel Marriott powstanie przy jednym z najbardziej charakterystycznych gdyńskich budynków - Sea Towers przy Skwerze Kościuszki. Hotel wzbogaci bazę noclegową Gdyni, w której na dzień dzisiejszy turyści mogą korzystać z 11 hoteli oferujących 706 pokoi.

Dzięki coraz lepszej dostępności komunikacyjnej oraz stale powiększającemu się zapleczu hotelowemu i konferencyjnemu Gdańsk i Region są jedną z najpopularniejszych destynacji kongresowych w Polsce i coraz bardziej rozpoznawalną marką również w Europie.

źródło i zdjęcie: www.gdanskconvention.pl

logo footer