BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Partnerstwo Publiczno-Prywatne w sporcie, rekreacji, turystyce - raport

Mimo że inwestycje w infrastrukturę sportowo-rekreacyjną cieszą się sporą popularnością, potencjał, jaki stwarza formuła PPP nadal pozostaje niewykorzystany - wynika z najnowszej edycji raportu Kancelarii Doradztwa Gospodarczego Cieślak & Kordasiewicz nt. stanu rynku PPP w sektorze sportowym.

Autorzy raportu przeanalizowali udział tego sektora w rynku wszystkich postępowań PPP, a także zbadali, jakiego rodzaju projekty przygotowywano oraz jaką skuteczność miały otwarte postępowania. Podsumowali tym samym prawie czteroipółletni okres funkcjonowania nowych przepisów PPP w Polsce, a także ich zastosowanie w sektorze sportowo-rekreacyjnym i turystycznym.

Jak wynika z raportu, największą liczbę postępowań odnotowano w województwach: dolnośląskim, małopolskim, lubelskim i mazowieckim. Jedynym zaś województwem, w którym nie prowadzono dotychczas procedur PPP w sporcie i rekreacji, jest województwo podlaskie.

Choć projekty PPP planowane są jedynie przez jednostki szczebla samorządowego, charakter lokalizacji przedsięwzięć jest różnorodny - od małych gmin poniżej 10 tys. mieszkańców po duże miasta takie jak Poznań, Katowice, Kraków, Łódź, czy Szczecin.

Z raportu wynika, że znakomita większość przedsięwzięć przewidzianych do realizacji w PPP obejmuje budowę nowej infrastruktury.

Na dzień 15 czerwca przedsięwzięcia PPP dotyczące budowy nowych obiektów stanowiły 80% wszystkich inwestycji PPP z sektora sportowego. To wzrost o blisko 5% w stosunku do ich liczby w roku 2012, mówi mec. Rafał Cieślak, jeden z autorów raportu.

Najpopularniejszym rodzajem obiektów sportowych, przewidzianych do realizacji w PPP, były parki wodne, pływalnie i baseny (stanowiły 42% wszystkich obiektów). Drugą pod względem liczebności grupę stanowiły kompleksy sportowo-rekreacyjne, a kolejną - inwestycje w infrastrukturę turystyczną.

Pełny raport: "Partnerstwo Publiczno-Prywatne w Sporcie, Rekreacji i Turystyce w Polsce 2013"

źródło: www.portalsamorzadowy.pl
zdjęcie: PTWP

logo footer