BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Nowa szkoła w Mierzynie

W Mierzynie (gmina Dobra) powstaje nowa szkoła podstawowa. Prawdopodobnie już od września zaczną się tam odbywać lekcje.

Prace związane z budową nowej szkoły podstawowej w Mierzynie ruszyły ponad dwa lata temu. W tym czasie, na terenie zaniedbanej i szczelnie porośniętej krzewami działki wyrósł imponujący budynek szkolny, który wraz z kompleksem boisk, bieżnią, parkingiem na kilkadziesiąt aut oraz nowymi nasadzeniami drzew sprawia imponujące wrażenie.

Obecnie trwają ostatnie prace przy zagospodarowaniu terenu wokół szkoły oraz przy wyposażaniu sal lekcyjnych. Jeszcze w tym tygodniu sale zapełnią się m.in. ławkami, krzesłami i tablicami do pisania. W szkole pojawi się również 500 szafek na ubrania dla uczniów, specjalne piłkochwyty do sali sportowej, stół do ping ponga, komplet drążków gimnastycznych oraz różnego rodzaju regały. Zgodnie z postępowaniem przetargowym przeprowadzonym przez Urząd Gminy Dobra, prace związane z doposażeniem szkoły wykonuje firma VAIOS Maciej Drążkowski z siedzibą w Pomieczynie. Łączny koszt zakupu mebli i wyposażenia wyniesie 815 tys. złotych.

Jeszcze przed końcem wakacji, szkolne sale komputerowe i świetlica wyposażone zostaną w nowoczesne komputery. Przetarg na dostawę takiego sprzętu pojawił się w ostatnim czasie na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Gminy Dobra. Urzędnicy planują zakup łącznie 52 komputerów wraz z oprogramowaniem, serwera, urządzenia wielofunkcyjnego i kserokopiarki. Rozstrzygnięcie przetargu zaplanowano na 23 lipca 2013 r.

Nowa szkoła jest zdecydowanie jedną z największych inwestycji budowlanych w historii Mierzyna.

źródło i zdjęcie: www.mierzyn24.pl

logo footer