BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Centrum Rekreacyjno-Sportowe na PGE Arenie z dofinansowaniem z inicjatywy JESSICA

PGE ARENA Gdańsk zyska kolejną atrakcję. Będzie to Centrum Rekreacyjno-Sportowe - z gokartami, laserowym paintballem, squashem, bowlingiem, bilardem, grami zręcznościowo–umysłowymi, restauracją i sklepem sportowym.

Projekt jest współfinansowany w formie nisko oprocentowanej pożyczki udzielanej przez Bank Gospodarstwa Krajowego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013.

Powstające Centrum to bardzo ważne przedsięwzięcie dla dalszego rozwoju PGE ARENA i dzielnicy Letnica, mówi Paweł Adamowicz, Prezydent Miasta Gdańska. Udowadnia, że kompleksowo podchodzimy do obiektu, nie tylko jako areny wydarzeń masowych, ale także traktując go jako obiekt użyteczności publicznej w pełnym tego słowa znaczeniu.

Z kolei Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego podkreśla, że centrum rekreacyjno-sportowe to nie tylko projekt komercyjny, ale także taki, w którym istotną wagę przykłada się do kwestii społecznych z myślą o rozwoju regionu.

Cieszę się, że jest coraz więcej firm i instytucji, które wykorzystują możliwości wynikające z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego m.in. takie instrumenty jak Inicjatywa JESSICA, dodał Marszałek.

Umowę pożyczki podpisali 19 lipca: Jarosław Bełdowski - Wiceprezes - Pierwszy Zastępca Prezesa Zarządu BGK oraz Tomasz Kowalski - Prezes Zarządu Biura Inwestycji Euro Gdańsk 2012 sp. z o.o (BIEG).

Wraz z zakończeniem UEFA EURO 2012TM nie zamknęliśmy procesów związanych z rozwojem PGE ARENA. Realizowane przez BIEG przedsięwzięcia, takie jak budowa Centrum, są świetnym tego przykładem. Chciałbym podkreślić, że szczególną wagę przykładamy do optymalnego zarządzania strukturą finansów spółki, czego potwierdzeniem jest uzyskanie preferencyjnej pożyczki z Inicjatywy JESSICA, tłumaczy Tomasz Kowalski, Prezes Biura Inwestycji Euro Gdańsk 2012.

Całkowity koszt inwestycji netto wynosi ok. 9,3 mln zł, z czego ok. 6,8 mln zł zostanie sfinansowane w formie pożyczki ze środków Inicjatywy JESSICA w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa pomorskiego na lata 2007-2013. Pozostała kwota stanowi wkład własny BIEG.

Z perspektywy operatora stadionu, budowa Centrum stanowi kontynuację procesu komercjalizacji PGE ARENA i stwarza nam wiele nowych możliwości. Maksymalne wykorzystanie infrastruktury obiektu zapewni jak najwięcej rozrywki dla odwiedzających stadion, także tej codziennej. Przykład czynnego od niedawna zewnętrznego toru gokartowego świadczy o dużym zapotrzebowaniu na tego rodzaju aktywności, mówi Borys Hymczak, Prezes Arena Gdańsk Operator.

Jarosław Bełdowski, Wiceprezes - Pierwszy Zastępca Prezesa Zarządu BGK zaznacza, że - umowa inwestycyjna na budowę Centrum Rekreacyjno-Sportowego to już piąta z kolei podpisana przez BGK w ramach Inicjatywy JESSICA na Pomorzu.

źródło i zdjęcie: www.gdansk.pl

logo footer