BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

"Radosna szkoła" - Ursynów w czołówce warszawskich dzielnic

Ursynów jest wśród warszawskich dzielnic jednym z najaktywniejszych beneficjentów programu "Radosna szkoła" realizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i wspierającego budowę placów zabaw przy szkołach podstawowych.

Od początku realizacji programu "Radosna szkoła" wsparcie uzyskało 11 placówek z Ursynowa, a w przypadku 3 kolejnych trwają przygotowania do postępowania przetargowego. Na budowę i modernizację placów zabaw w ramach programu MEN na Ursynowie pozyskano łącznie środki finansowe w wysokości ponad 2,3 mln zł

Dotychczas z programu "Radosna szkoła" place zabaw wybudowało w 11 szkołach podstawowych. W sierpniu planowany jest przetarg na realizację kolejnych 3 placów zabaw - będą to place przy szkołach podstawowych: SP nr 16 im. Tony Halika przy ul. Wilczy Dół 4, SP nr 322 im. Jana Brzechwy przy ul. Dembowskiego 9 oraz SP nr 323 im. Polskich Olimpijczyków przy ul. Hirszfelda 11. Łączna wysokość pozyskanych środków finansowych dla 14 ursynowskich szkół wynosi 2 333 110 zł. W skali całego Ursynowa jedynie Szkoła Podstawowa Nr 310 im. Michała Byliny przy ul. Hawajskiej 7 nie skorzystała z programu - na jej terenie plac zabaw został sfinansowany w całości ze środków Urzędu Dzielnicy.

Cieszę się, że na Ursynowie placówki oświatowe mają nowoczesne place zabaw. Aktywność fizyczna jest naturalną potrzebą rozwojową dzieci. Program "Radosna szkoła" dał nam możliwość zaspokojenia tej potrzeby przy wykorzystaniu środków zewnętrznych, co w czasach ograniczonego budżetu inwestycyjnego dzielnicy pokazuje naszą skuteczność. Fakt, iż dzielnica Ursynów tak aktywnie pozyskuje środki w ramach "Radosnej szkoły" to dobra wiadomość dla mieszkańców Ursynowa i ich dzieci, a dla nas powód do satysfakcji, mówi zastępca burmistrza Dzielnicy Ursynów Piotr Machaj.

Realizowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej program "Radosna szkoła" (przewidziany na lata 2009-2014) ma umożliwić młodszym dzieciom podejmowanie aktywności fizycznej w sposób pozwalający rozładować napięcia emocjonalne i fizyczne, wynikające z możliwego ograniczenia spontanicznej aktywności w trakcie zajęć prowadzonych w klasach. W ramach programu organy prowadzące szkoły mogą otrzymać wsparcie finansowe na urządzenie szkolnego placu zabaw oraz pomoce dydaktyczne do miejsc zabaw w szkole.

O programie można poczytać również tu: Radosna szkoła - inwestycja w rozwój dzieci

źródło: www.ursynow.waw.pl
zdjęcie: Huck Polska Sp. z o.o.

logo footer