BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Nowe ścieżki rowerowe w Sławnie

W Sławnie do eksploatacji mieszkańców oddanych zostanie ponad 3 km nowych ścieżek rowerowych. Prace związane z budową ścieżek rozpoczęły się w kwietniu tego roku i potrwają do końca października.

Nowe trasy rowerowe w Sławnie to także dobra informacja dla turystów poszukujących aktywnej formy wypoczynku połączonej ze zwiedzaniem i poznawaniem przyrody. Możemy pochwalić się w okolicach centrum Sławna wieloma atrakcyjnymi terenami rekreacyjnymi, które już przed budową ścieżek rowerowych zachęcały do aktywnego wypoczynku i odpoczynku. Po uruchomieniu trasy rowerowej tereny te będą jeszcze bardziej atrakcyjne. Projekt rewitalizacji centrum miasta obejmuje także tereny zielone w okolicach stawów miejskich, parku oraz Gimnazjum Miejskiego.

Same ścieżki rowerowe będą prezentować się bardzo okazale. W sumie powstanie ich ponad 3 km, wyłożone zostaną kolorową masą bitumiczną, a jej trasy będą wiodły przez ulice: od Kościelnej, przez ul. o. Talarka, tereny rekreacyjne w okolicach Gimnazjum Miejskiego i Sławieńskiego Domu Kultury, przy Kanale Miejskim i w okolicach stawów miejskich. Z kolei od ulicy Kąpielowej, przez ul. Cieszkowskiego będzie można przejechać rowerem do parku im. Polskiej Organizacji Wojskowej i dalej do ul. Skłodowskiej oraz do ul. Gdańskiej.

Najwięcej rowerzystów na tego typu szlakach pojawia się w ciągu dnia. Ale w Sławnie będą mieli możliwość podróżowania na rowerach także w nocy. W ramach inwestycji nad Kanałem Miejskim zamontowane zostanie oświetlenie, które umożliwi fanom rowerów jeżdżenie ścieżkami także po zmroku. Rowerzyści będą mogli skorzystać ze specjalnie wybudowanych zatoczek wraz z ławkami oraz specjalistycznych stojaków na rowery.

źródło i zdjęcie: www.slawno.pl

logo footer