BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Skatepark w Legnicy już otwarty!

Od 6 sierpnia 2013 roku można już korzystać z nowo otwartego skateparku w Legnicy. Koszt inwestycji wyniósł 1 mln 130 tys. zł.

6 sierpnia 2013 r. zakończyły się odbiory końcowe skateparku w Legnicy. Państwowy Nadzór Budowlany nie zgłosił zastrzeżeń, co oznacza, że użytkownicy mogą już korzystać ze obiektu. Oficjalne otwarcie skateparku nastąpi po wakacjach. Do tego czasu obiekt jeszcze bardziej wypięknieje. Młodzi użytkownicy ozdobią go zaprojektowanym przez siebie graffiti.

Legnicki skatepark jest jednym z najnowocześniejszych i najbardziej atrakcyjnych w kraju. Jest tutaj betonowy bowl, czyli rampa do jazdy na desce i rolkach. Takich ciekawych instalacji jest kilkanaście. Obiekt jest także przyjazny dla osób niepełnosprawnych. Wyposażony jest w specjalne urządzenia, na których mogą np. doskonalić jazdę na wózku. Dwupoziomowy plac skateparku o wymiarach 62x25 metrów jest ogrodzony i oświetlony.

Prace przy budowie skateparku w Legnicy rozpoczęły się 27 marca br. Przetarg wygrała firma Dombud z Gliwic. Koszt inwestycji to 1 mln 130 tys. zł. z czego 250 tys. przekazała Fundacja Polska Miedź oraz 200 tys. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Reszta pochodzi z budżetu miasta.

źródło i zdjęcie: www.legniczanin.pl

logo footer