BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Remont Pływalni Rawszczyzna w Ostrowcu Świętokrzyskim

Ostrowiec Świętokrzyski pozyskał ponad 770 tysięcy złotych dotacji z budżetu państwa na remont Pływalni Rawszczyzna. Dzięki tym środkom renowacja tego obiektu rozpocznie się już pod koniec sierpnia.

Podstawowym celem przedsięwzięcia, na które gmina uzyskała dofinansowanie jest przystosowanie do przepisów bezpieczeństwa oraz poprawa stanu technicznego i warunków użytkowania oddanej do użytku w 2004 r. pływalni. Zakres prac obejmie: odtworzenie zabezpieczenia ogniochronnego nośnej konstrukcji stalowej pływalni oraz zabezpieczenia antykorozyjnego konstrukcji stalowej, wymianie sterowników czterech central wentylacyjnych i systemu pomiaru, regulacji i dozowania chemii basenowej. Wymienionych zostanie również dziesięć nakładek falstartowych na słupkach startowych.

Muszę przyznać, że na dotacje na remont Pływalni Rawszczyzna liczyliśmy od jakiegoś czasu, ale dopiero dziś mogę powiedzieć, że te pieniądze dostaniemy. To ważna dla nas informacja i zarazem spory zastrzyk środków do budżetu miasta. Ostrowiecka pływalnia to nadal jeden z najpiękniejszych obiektów pływackich w kraju. Jednakże prawie dziesięcioletnia intensywna eksploatacja spowodowała konieczność gruntownego remontu. poinformował prezydent miasta Jarosław Wilczyński.

W tym miejscu chciałbym bardzo serdecznie podziękować ministrowi Tomaszowi Półgrabskiemu oraz posłowi Zbigniewowi Paceltowi za pomoc w uzyskaniu dotacji na remont Rawszczyzny, ale także Mariuszowi Rokicie, Piotrowi Węglewiczowi oraz Dominikowi Smolińskiemu, którzy byli odpowiedzialni za szybkie przygotowanie wniosku. To naprawdę jest dla nas duża pomoc finansowa w trudnych czasach, dzięki czemu nie będziemy musieli w całości finansować z budżetu miasta kosztów remontu i modernizacji Pływalni, a jak wiadomo całkowity koszt inwestycji wyniesie ponad milion dwieście tysięcy złotych. Oprócz malowania konstrukcji stalowych musimy też zakupić nowe nakładki na słupki startowe, gdyż już wkrótce będziemy gościć w Ostrowcu Świętokrzyskim Mistrzostwa Polski, dodał Jarosław Wilczyński.

Pływalnia "Rawszczyzna" spełnia wszystkie wymagania FINA 2000 (Federation Internationale de Natation Amateur) stawiane obiektom ubiegającym się o organizację międzynarodowych zawodów pływackich.

źródło i zdjęcie: www.um.ostrowiec.pl

logo footer