BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Remont basenu w Pałacu Kultury i Nauki

Po 58 latach basen Pałacu Młodzieży w budynku PKiN idzie do remontu. Ta pierwsza kompleksowa przebudowa, zamieni obecny basen w obiekt nowoczesny, o oryginalnych i unikalnych wnętrzach w stylu socrealistycznym.

Basen w Pałacu Kultury i Nauki, dzięki modernizacji, zostanie dostosowany do współcześnie obowiązujących standardów i wymogów technicznych, warunków higieniczno-sanitarnych oraz z zakresu ochrony ppoż. Wymienione zostaną m.in. płytki, urządzenia służące uzdatnianiu wody, pompy i wentylacja.

Z nowego basenu będą mogły korzystać także osoby niepełnosprawne. Pomoże im w tym odpowiednie wyposażenie, m.in. dźwigi i platformy umożliwiające pokonywanie barier architektonicznych budynku, tak jak np. platforma spuszczająca do wody osoby mające problemy z poruszaniem.

Ważną częścią prac jest zastosowanie rozwiązań proekologicznych, polegających na odzysku ciepła z obiegu technologicznego, które będzie wykorzystywane do podgrzania wody. Oznacza to zmniejszenie zużycia energii ze źródeł nieodnawialnych.

Jest to pierwsza, kompleksowa przebudowa tego obiektu w historii Pałacu Kultury. Od 2007 PKiN jest wpisany do rejestru zabytków, toteż prace modernizacyjne będą prowadzone z zachowaniem walorów historycznych basenu, a jego socrealistyczny styl zostanie utrzymany.

Modernizacja basenu w Pałacu Kultury i Nauki potrwa 16 miesięcy, do listopada przyszłego roku. Koszt modernizacji basenu wynosi 12 mln zł. Przedsięwzięcie jest w całości finansowane z budżetu m.st. Warszawy. Wykonawcą prac jest firma Blanca Plus Sp. z o.o., która wyłoniona została w drodze przetargu nieograniczonego.

źródło: www.um.warszawa.pl
zdjęcie: sxc.hu

logo footer