BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Przy Wejherowskiej we Wrocławiu powstanie kryta pływalnia

W związku z organizacją The World Games 2017 we Wrocławiu, jedna z niecek basenu przy Wejherowskiej zostanie zmodernizowana i w tym miejscu powstanie całoroczna kryta pływalnia o wymiarach olimpijskich z trybunami dla 600 widzów. Pozostała część kompleksu przy ulicy Wejherowskiej będzie nadal obiektem odkrytym, czynnym sezonowo.

Kryta pływalnia (dł. 50 m i gł. 3,5 m) jest niezbędna do przeprowadzenia dyscyplin wodnych rozgrywanych w ramach igrzysk nieolimpijskich The World Games 2017. Inwestorem budowy będzie Miasto Wrocław, a planowany koszt to 35,5 mln zł. Ministerstwo Sportu i Turystyki przekaże połowę tej sumy. Kryta pływalnia wraz z trybuną na 600 miejsc będzie oczywiście obiektem całorocznym. To jedna z najbardziej wyczekiwanych przez mieszkańców inwestycji związanych z organizacją The World Games 2017. Obiekt przy ul. Wejherowskiej ma powstać do 2015 roku.

Modernizacja i przebudowa basenu przy ul. Wejherowskiej została wpisana do wykazu zadań inwestycyjnych ujętych w Programie inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu (tzw. Plan Wieloletni). To znaczy, że już na pewno miasto Wrocław otrzyma dofinansowanie do remontu obiektu.

Bardzo się cieszymy z decyzji ministerstwa. Walczyliśmy o nią od dłuższego czasu, mówi Piotr Przygoński, wiceprezes spółki Spartan odpowiedzialny za przygotowania Wrocławia do TWG 2017.

źródło i zdjęcie: www.wroclaw.pl

logo footer