BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Będzie skatepark we Włocławku!

Jeszcze w tym roku przy ulicy Wysokiej 12 we Włocławku stanie skatepark. Urząd Miasta wyłonił wykonawcę zadania, które - za cenę 290 000 złotych - zrealizuje konsorcjum firm: ZCS Polska sp. z o.o. z Sopotu - lider konsorcjum oraz BULLAIT Andrzej Ciuchta z Elbląga - członek konsorcjum.

Był to już kolejny przetarg na budowę skateparku we Włocławku. Pierwsze postępowanie na budowę obiektu zostało unieważnione, ponieważ najkorzystniejsza oferta opiewała na kwotę wyższą niż została przewidziana na ten cel w budżecie miasta. Zamówienie obejmuje zaprojektowanie i realizację części robót w systemie zaprojektuj i wybuduj.

Inwestycja będzie prowadzona w dwóch etapach. Realizacja drugiego etapu przewidziana jest na 2014 rok.

Działka, na której powstanie skatepark, należy do terenu Parku Słodowo. Będzie to obiekt, o powierzchni użytkowej min. 750 metrów kwadratowych - całoroczny, odporny na czynniki atmosferyczne, oświetlony oraz monitorowany. Adresowany jest do użytkowników deskorolek, rolek oraz rowerów typu BMX.

Jego budowa była jedną z propozycji zgłoszonych przez mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego. Wyposażenie skateparku zostało omówione z przyszłymi użytkownikami w ramach konsultacji społecznych. Projekt, który opracuje wykonawca pierwszego etapu robót, zachowa maksymalną ilość istniejącej zieleni dla nadania obiektowi oryginalności. Etap ten obejmuje wykonanie drugiej i trzeciej z pięciu zaplanowanych platform. Zostaną one oddane do użytku mieszkańców po zakończeniu robót budowlanych pierwszego etapu realizacji.

Obiekt oświetlony zostanie za pomocą projektorów metahalogenowych, a chronić go będą minimum 2 kamery obrotowe. W ramach monitoringu nie zabraknie podglądu z tych kamer na ekranie LCD z rejestratorem cyfrowym. Pojawi się także miejsce do włączania sprzętu nagłaśniającego na czas imprez.

Budowa skateparku we Włocławku była jedną z propozycji, zgłoszonych przez włocławian w ramach budżetu obywatelskiego na 2013 rok. Za budową obiektu głosowało 597 osób.

źródło: www.wloclawek.pl
zdjęcie: sxc.hu / www.portalsamorzadowy.pl

logo footer