BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

W Łagiewnikach wybudowano boisko lekkoatletyczne w ramach programu "Dolny Śląsk dla Królowej Sportu"

Łagiewniki są pierwszą gminą na Dolnym Śląsku, która wybudowała lekkoatletyczne boisko w ramach unikatowego w skali kraju programu "Dolny Śląsk dla Królowej Sportu". Samorząd województwa przeznaczył na budowę 259 tys. zł.

W ramach programu "Dolny Śląsk dla Królowej Sportu" wybudowano boisko lekkoatletyczne, które składa się z:

- czterotorową bieżnię o długości 200 m z nawierzchnią syntetyczną,
- sześciotorową bieżnię do sprintu o długości 100 m z nawierzchnią syntetyczną,
- skocznię w dal z 40-metrowym rozbiegiem,
- stanowisko do pchnięcia kulą,
- trawiaste boisko do piłki nożnej (30 x 45 metrów).

Ogrodzony obiekt został wyposażony w specjalne murowane podium do dekoracji najlepszych zawodników. Gmina zagospodarowała również teren wokół boiska, wybudowano chodniki i szutrową drogę dojazdową do obiektu. Całkowity koszt budowy kompleksu wyniósł 519 tys. zł, z czego 259 tys. zł to dotacja z budżetu województwa.

W sumie związku z uruchomieniem programu "Dolny Śląsk dla Królowej Sportu" w 2013 r. do 16 jednostek samorządu terytorialnego z regionu trafiło 5 mln zł (lista poniżej). Przyznane miastom i gminom dotacje z budżetu województwa wahały się od 200 do 340 tys. zł. Dzięki tym pieniądzom do końca 2013 r. na Dolnym Śląsku powstanie aż 16 takich boisk lekkoatletycznych. Program "Dolny Śląsk dla Królowej Sportu" będzie kontynuowany przez następne dwa lata. Tym samym do końca 2015 roku w regionie powstanie ok. 45 nowoczesnych obiektów sportowych. Szacunkowy koszt budowy jednego kompleksu to około 600 tys. zł. Niemal połowa tej kwoty pochodzi z budżetu Województwa Dolnośląskiego. Resztę dopłacają samorządy.

źródło: www.umwd.dolnyslask.pl
zdjęcie: Urząd Gminy Łagiewniki

logo footer