BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

W Warszawie odbyła się wystawa "Kolorowe Boiska... czyli Szkolna Pierwsza Liga"

W dniach 14-15 września 2013 r. odbyła się w Warszawie wystawa prac plastycznych w ramach ogólnopolskiej akcji społecznej "Kolorowe Boiska... czyli Szkolna Pierwsza Liga"

Zanim oficjalnie otwarto wystawę i zwiedzający mogli podziwiać zaprezentowane prace, odbyło się krótkie spotkanie prasowe, po którym nastąpiło otwarcie ekspozycji. Wzięło w nim udział liczne grono uczestników - w centrum Warszawy nie mogło bowiem zabraknąć dzieci reprezentujące szkoły, których dzieła zostały pokazane na Placu Defilad. Towarzyszyli im nauczyciele i rodzice, którzy dzielili entuzjazm małych autorów.

Na wydarzeniu obecni byli także przedstawiciele mediów i reprezentanci Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka SA, organizatora i sponsora programu "Kolorowe Boiska... czyli Szkolna Pierwsza Liga". Gościem Specjalnym spotkania była Joanna Jabłczyńska, która przecięła wstęgę, dokonując tym samym symbolicznego otwarcia wystawy.

Po krótkim otwarciu, wszyscy z zaciekawieniem przystąpili do zwiedzania ekspozycji. Do reprezentantów szkół i dziennikarzy dołączyli wkrótce przechodnie, których zainteresowały kolorowe prace przedstawiające boiska i drużyny piłkarskie. Każdy ze zwiedzających, poprzez przyklejenie specjalnej naklejki w kształcie piłki, mógł oddać swój głos na jedno, wybrane dzieło. Do zapoznania się z wystawą i głosowania zachęcały przechodniów ubrane w piłkarskie stroje hostessy, rozdające kolorowe "śnieżkowe balony".

Wybór najciekawszej pracy nie był wcale łatwy, wszystkie zaprezentowane na ekspozycji dzieła w pomysłowy sposób przedstawiały barwy i atrybuty Szkolnej Drużyny Piłkarskiej, rozgrywającej swój mecz na kolorowym stadionie. Głosowanie wywołało wiele pozytywnych emocji, a zainteresowanie ze strony odwiedzających ekspozycję przechodniów i umieszczenie jej w prestiżowej lokalizacji w centrum Warszawy, przyniosło wiele uśmiechów i radości na twarzach uczniów - autorów prac.

Po dwóch emocjonujących dniach wszystkie głosy zostały podliczone - zwyciężyła praca przygotowana przez uczniów ze Szkoły Podstawowej z Oddziałem Przedszkolnym z Zespołu Szkół w Drohojewie (woj. podkarpackie), która zdobyła 258 głosów. Drugie miejsce zajęło dzieło autorstwa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Gołdapi (woj. warmińsko-mazurskie) – 196 głosów. Trzecie miejsce również zdobyła placówka z woj. warmińsko-mazurskiego, Szkoła Podstawowa w Kotle Dużym - 192 głosy. Wszystkie trzy szkoły otrzymają materiały na remont, ufundowane przez FFiL Śnieżka SA.

Autorom wszystkich zaprezentowanych podczas wystawy prac plastycznych należą się duże słowa uznania. W akcji "Kolorowe Boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga" nie ma przegranych. Myślę, że dzięki ekspozycji w tak prestiżowym miejscu w pełni została nagrodzona praca i wysiłek dzieci przygotowujących kolorowe dzieła, podsumowała Aleksandra Małozięć, reprezentantka FFiL Śnieżka SA.

źródło i zdjęcie: ŚNIEŻKA

logo footer