BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

W Tychach powstanie ścieżka rowerowa wokół Jeziora Paprocańskiego

Rusza kolejna inwestycja na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany w Tychach. Za ponad 1,6 miliona złotych powstanie ciąg pieszo-rowerowy wokół jeziora.

Na początku września Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach podpisał umowę na remont przeszło czterokilometrowego odcinka biegnącego wokół Jeziora Paprocańskiego.

Inwestycja prowadzona jest w trybie "projektuj i buduj". Oznacza, że w pierwszej kolejności wykonawca sporządza projekt budowlany, a później realizuje roboty według przygotowanej dokumentacji, mówi Wojciech Łyko, dyrektor MZUiM w Tychach.

W ramach remontu zostanie utwardzona nawierzchnia, a w niektórych miejscach wymieniony grunt.

Rozwiązany zostanie także problem wody, która po deszczach zalega na drodze. W ramach prac odtworzony zostanie istniejący system odwodnienia, chodzi zwłaszcza o uszczelnienie rowów melioracyjnych oraz przepustów, dodaje Wojciech Łyko.

Prace projektowe już się rozpoczęły i najprawdopodobniej jeszcze w tym roku ruszą roboty drogowe. Ścieżka rowerowa będzie gotowa w pierwszej połowie przyszłego roku.

Tychy są jednym z niewielu miejsc w regionie, w którym można przejechać rowerem przez całe miasto. Dwa lata temu za ponad 2,7 mln złotych wybudowano lub zmodernizowano w mieście ponad 70 km ścieżek rowerowych (9 tras). Istniejące trasy zostały przedłużone do granic miasta i połączyły się ze ścieżkami poza nim.

źródło i zdjęcie: www.umtychy.pl

logo footer