BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Pierwszy kompleks boisk "Orlik" w Ryglicach otwarty!

Otwarto pierwszy w gminie Ryglice kompleks boisk sportowych "Orlik 2012". Kompleks kosztował blisko dwa miliony złotych.

To była długo wyczekiwana inwestycja. Dzieci, młodzież i mieszkańcy gminy Ryglice mogą już korzystać z pierwszego w gminie kompleksu boisk sportowych "Orlik 2012". Prace przy budowie orlika trwały rok dłużej niż planowano, ale udało się doprowadzić je do końca i wicemarszałek Roman Ciepiela uroczyście otworzył boiska.

Cieszę się, że budowa została doprowadzona do szczęśliwego końca, w efekcie czego mamy bardzo piękny obiekt z wysokiej jakości trawą, ogrodzeniami, oświetleniem, który nie tylko ładnie wygląda, ale przede wszystkim jest bezpieczny dla uprawiających sport, mówił Roman Ciepiela.

Kompleks boisk to nie tylko zaplecze dla szkoły, ale także miejsce spotkań rodzinnych. Nie pozostaje mi nic innego, jak zaprosić mieszkańców Kowalowej, ale również okolicznych miejscowości, by chętnie przyjeżdżali tutaj razem ze swoimi dziećmi. Niech ten obiekt tętni życiem od rana do wieczora, dodał.

Już po pierwszych dniach użytkowania orlika widzimy, jak bardzo była to potrzebna inwestycja w tym miejscu. Młodzież praktycznie nie schodzi z boisk, podkreślała Teresa Połoska, burmistrz Ryglic.

Kompleks boisk sportowych "Orlik 2012" kosztował blisko dwa miliony złotych. 500 tys. zł pochodziło z budżetu państwa, 333 tys. zł to dotacja od marszałka Małopolski, natomiast gmina wyłożyła na budowę blisko 1,1 mln zł.

źródło i zdjęcie: www.malopolskie.pl

logo footer