BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

"Kolorowe boisko" już w Perłach!

30 września br. przedstawiciele Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka SA przekazali wielofunkcyjne boisko Szkole Podstawowej z podwęgorzewskich Pereł - zwycięzcy siódmej edycji kampanii "Kolorowe boiska... czyli Szkolna Pierwsza Liga".

Boisko jest nagrodą w konkursie plastycznym zrealizowanym w ramach cyklicznego programu społecznego, którego celem jest popularyzacja sportu wśród dzieci i młodzieży. To już siódme "kolorowe boisko" wybudowane przez Śnieżkę. Tym razem nagroda została przyznana liczącej jedynie 115 uczniów szkole z niewielkiej miejscowości Perły. Placówka nie miała do tej pory obiektu, na którym mogły być organizowane lekcje wychowania fizycznego, ale dzięki konkursowi uczniowie zdobyli boisko z prawdziwego zdarzenia!

W naszym konkursie nie ma znaczenia czy szkoła jest duża czy mała. Każdy ma szansę na zwycięstwo. Tym bardziej gratuluję wygranej uczniom z tak małej miejscowości, jak Perły, ale przede wszystkim gratuluję im "sportowej postawy". W ubiegłym roku byli bardzo blisko zwycięstwa i choć zajęli drugie miejsce, nie poddali się i wzięli udział w konkursie jeszcze raz, nie zrażając się porażką. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem takiej postawy. Z pewnością dla uczniów Szkoły Podstawowej w Perłach zwycięstwo w konkursie "Kolorowe boiska... czyli Szkolna Pierwsza Liga" to dopiero początek i takich sukcesów będzie więcej, powiedział obecny podczas uroczystości Piotr Mikrut - Prezes Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka SA.

To druga edycja konkursu "Kolorowe boiska... czyli Szkolna Pierwsza Liga", w której wzięliśmy udział. Rok temu byliśmy "o włos" od zwycięstwa zajmując drugie miejsce. Ponieważ nie mieliśmy boiska i ten konkurs był jedyną szansą na pozyskanie takiego obiektu, wzięliśmy w nim udział ponownie. Tuż przed ogłoszeniem trudno było nam uwierzyć, że konkurs może wygrać "tak mała szkoła", więc nasza radość była ogromna, kiedy w dniu zakończenia roku szkolnego okazało się, że siódme kolorowe boisko jest nasze, powiedziała Marzena Mokrzycka, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Perłach.

Podczas uroczystości goście mogli obejrzeć przygotowany przez uczniów spektakl, opowiadający historię powstania pracy konkursowej oraz udziału szkoły w kampanii. Uczniowie szkoły rozegrali także pokazowy mecz na nowym obiekcie sportowym.

źródło i zdjęcie: ŚNIEŻKA

logo footer