BudownictwoB2B: OknaidrzwiB2B DachyB2B InstalacjeB2B WykańczanieB2B PrzegrodyB2B
 
 
Szukaj według województwa

Wybierz województwo:

 
 
Aktualności

Chińscy inwestorzy zainteresowani rekonstrukcją lotniska lwowskiego

Doświadczenie przy budowie lotnisk w Chinach, Szanghaju i Pekinie można wykorzystać we Lwowie. Chińscy inwestorzy są zainteresowani rekonstrukcją lotniska lwowskiego.

W ubiegłym tygodniu w Kijowie odbyło się robocze spotkanie z przedstawicielami chińskiego biznesu w sprawie rekonstrukcji lotniska we Lwowie. Obecny kosztorys budowy nowego terminala opiewa na sumę ok. 1 mld 100 mln. hrywien. Przedstawiciele Chin zaproponowali realizację tego projektu, co więcej - firma jest gotowa do udzielenia Ukrainie długoterminowego kredytu zaledwie na 3 proc.

„Praktycznie wszystkie znane chińskie lotniska zostały wybudowane przez tą firmę. Ważne jest również to, że firma nie tylko buduje, ale również wkłada swoje środki. Jeśli to właśnie ona przeprowadzi rekonstrukcję lotniska we Lwowie, jestem pewien, że zbudowany terminal będzie odpowiadał wszystkim wymogom współczesności. Odnośnie przetargu, to dziś wiadomo, że co najmniej trzy przedsiębiorstwa są gotowe do wzięcia udziału w aukcji. Mamy nadzieję, że do końca tego tygodnia zostaną ogłoszone wszystkie warunki przetargu" - powiedział Ołeksandr Żarikow, który jest zastępcą mera ds. przygotowań do Euro 2012.

Źródło: PL.2012
Fot. wikipedia.org

logo footer